укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

У Нью-Йорку відбулась прем’єра опери про український Голодомор, - повідомляють "Українські новини".  Перед цим оперу "Голодомор (Червона земля. Голод) ["Holodomor (Red Earth. Hunger)]" показали у Лас-Вегасі, про що ми писали.
 
Головна героїня опери - молода жінка. В першій частині вона вагітна й просить благословіння у померлого батька. У другій, з немовлям на руках, вона тужить за вбитим під час сталінської колективізації чоловіком і шукає в собі сили залишитися в цьому світі заради крихітної, щойно народженої дитини.
 
Після фіналу трупу й композитора кілька разів викликали на сцену аплодисментами.
 
Разом з автором лібрето Богданом Бойчуком, Вірко Балей уже готує україномовну версію опери. Хоча головної мети творчого задуму вже досягнуто, вважає автор.
 
Композитор Вірко Балей народився на Львівщині у 1938 році, й трагедія Голодомору не зачепила ні його, ні найближчих родичів, однак він зустрічав людей, які пережили ці трагічні події. З1949 року композитор і диригент живе у США.

1996 роду він отримав Шевченківську премію "за видатний внесок у розвиток українського музичного мистецтва і його пропаганду в світі". 

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2021
[email protected]