укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

Сьогодні в Азербайджані відзначається 23-тя річниця трагічних подій 20 січня 1990 року. У зв’язку з цим у країні оголошено День всенародної скорботи, – повідомляє Главное з посиланням на АПА. 

Як передає АПА, сьогодні о 12:00 у пам’ять про шехидів 20 січня на території країни протягом 1 хвилини було зупинено рух транспорту й пішоходів. Транспортні засоби, кораблі в Бакинській бухті, поїзди залізниці і метро дали гудок. 

У зв’язку з Днем національної скорботи в іноземних дипломатичних корпусах Азербайджану, держструктурах, військових частинах і на кораблях було приспущено державні прапори. 

У пам'ять про трагедію Кривавого Січня, відповідні заходи проводитимуться посольствами й дипломатичними представництвами, а також азербайджанськими громадами Азербайджану за кордоном. 

За інформацією АПА, в ніч з 19 на 20 січня до Баку увійшли підрозділи Радянської армії. Були вчинені звірячі розстріли мирного населення. В результаті 137 осіб стали шехидами, 744 отримали поранення, 841 було незаконно заарештовано. 1994 року Міллі Меджліс ухвалив окреме рішення, пов’язане з трагедією 20 Січня. 

Подібні події відбулися раніше в Алма-Аті (1986), Мінську (1988), Тбілісі (1989), пізніше в Душанбе (1990), у Вільнюсі і Ризі (1991), де жертвами стали в основному корінні жителі республік.

Майже все населення Баку вийшло 22 січня на спільний похорон жертв "Чорного січня", також відомого як "Кривавий січень", яких поховали як героїв боротьби за незалежність у парку ім. С. М. Кірова, пізніше перейменованому на Алею шехидів. У той день припинили роботу аеропорт, вокзал, міжміський телефонний зв’язок і всі дні скорботи кожної години звучали сирени. Десятки тисяч азербайджанських комуністів публічно спалили свої партквитки.

"Введення в Баку радянських військ, проведене за наказом керівництва СРСР за усіма стандартами каральних операцій, відточеними під час війни в Афганістані, привело до загибелі понад 130 цивільних осіб, пораненню понад 600 чоловік. навіть сьогодні, через 23 роки після трагедії, невідома доля більше ніж 400 жінок, стариків і дітей. Каральна акція залякування, проведена СРСР у традиціях германських нацистів проти азербайджанського народу, не змогла придушити процесу його національного пробудження, й менше ніж за 2 роки після трагедії Азербайджан набув державну незалежність, вистояв проти зовнішньої агресії й побудував міцну в політичному й економічному плані державу", - відмічає видання  ANN.AZ.  

    

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2021
[email protected]