укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

14 січня в столичному Будинку вчителя відбулося щорічне нагородження лауреатів Премії імені Василя Стуса, - повідомляє Український погляд.

Цього року лауреатами Премії, що з 1989 року присуджується митцям, які досягли значних успіхів у своїй галузі і займають принципову громадянську позицію, стали співачка Софія Федина, художниця Любов Міненко, колишній політв’язень, голова «Музею шістдесятництва» Микола Плахотнюк та письменник, краєзнавець, історик з Сумщини Борис Ткаченко.

Борис Ткаченко був відзначений за книгу-дослідження Голодомору на території Сумщини і України «Під чорним тавром», а також за книгу «Важка стежка до Бога», що розповідає про репресії проти церкви на територіях колишньої Харківської губернії – Сумщині, Харківщині, а також Чернігівщині, Полтавщині.

Як розповів сам дослідник, він закінчив Київський національний університет за спеціальністю історія, але працював не за фахом – трактористом, шофером, комбайнером. «Мене прослуховували, виключили з партії, вигнали з однієї роботи, потім з іншої. Ганяли постійно, а закінчилося це гоніння аж у 1997 році, коли я пішов на пенсію. Врешті-решт 1969 р. я відчув себе українським націоналістом», - зазначив Борис Ткаченко.

Також дослідник повідомив, що зібрав величезний матеріал по історії краю, зокрема, Лебединського району Сумської області. «Я видав працю «Лебедія» з історії Лебединщини дореволюційного періоду. Зараз у Харкові у видавництві лежить друга частина «Лебедії» – це історія краю від 1917 року до завершення так званої Великої вітчизняної війни. Там є цікаві архівні факти – дії Сумського, Харківського, Лебединського ЧК, Голод 1921-22 та 32-33 рр., діяльність ОУН-УПА на Сумщині, розгром «Просвіти», документи, які Іванущенко (колишній директор Державного архіву Сумської області – ред.) вже розглядав, але не публікував. То там є невідомі факти з історії Лебединщини», - підкреслив він.

На заході був присутній дисидент, почесний президент Українського відділення міжнародного ПЕН-клубу Євген Сверстюк. «Василеві Стусу цього року виповнилося б 75 років. Чи міг би він дожити до них? Міг, але якби жив так, як всі. Але після того він вже не був би Василем Стусом. У нього завжди був свій особливий шлях. Він не звик миритися з несправедливістю і йти на поступки зі своєю совістю. Він був справжнім нонконформістом», – сказав про Стуса Євген Сверстюк. 

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2021
[email protected]