укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

Виставка на перехресті центральних вулиць Сімферополя, присвячена 133-річчю з дня народження радянського диктатора Йосифа Сталіна, простояла не більше ніж 40 хвилин, - повідомляє Радіо Свобода. 

Група кримських татар на чолі з представниками Меджлісу кримськотатарського народу, обурена прославлянням людини, яка в Україні офіційно визнана винною в організації Голодомору з багатомільйонними жертвами, а також особисто підписала наказ про насильницьку депортацію всього кримськотатарського народу з його історичної батьківщини.

Організатори виставки, яка прибула з Росії, заявили, що вони хотіли лише показати «об’єктивний образ історичної постаті і керівника великої держави». Стенди в центрі Сімферополя поставили особи, що назвалися представниками російської громадської організації «Сутність часу» та її кримського відділення.

​​На виставці були представлені фотографії самого Сталіна, а також іноземних політичних діячів 20-го століття з хвалебними цитатами про Сталіна, офіційні фотографії сталінського періоду, а також роздавалися листівки із закликом «розібратися в історії і віддати належне такій масштабній історичній постаті як Сталін».
 
«Сутність часу» – всеросійський громадський ліво-націоналістичний рух, засновником і лідером якого є Сергій Кургінян, ставить на меті через синтез комуністичних, націоналістичних і православних ідей відродження СРСР.

Представники організаторів заявили журналістам, що вважають депортацію кримськотатарського народу у 1944 році за наказом голови Державного комітету оборони СРСР Йосифа Сталіна «найвеличнішим актом гуманізму». За словами представника руху «Сутність часу» Віктора Миронова, кримські татари у роки війни 1941-45 років «масово зраджували, дезертирували і переходили на бік ворога», тож «за законами воєнного часу їх мали б розстріляти», а так «лише» депортували з родинами. «Цим людям було збережене життя. Це і є проявом гуманізму, великого людського гуманізму», – зазначив Віктор Миронов.

Голова відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін висловив Радіо Свобода здивування щодо пасивності місцевої і центральної влади, які не реагують на намагання закордонних структур возвеличувати диктатора, відповідального за смерть мільйонів людей в Центральній і Східній Європі та Азії.
 
«Це якийсь виклик і провокація саме в той момент, коли Україна почне головувати в ОБСЄ», – зазначає Алі Хамзін.

Представники правоохоронних органів, яких кілька десятків були присутні під час проведення акції, в конфлікт не втручалися. В міськвиконкомі Сімферополя відмовилися коментувати те, чому місцева влада не спробувала заборонити через суд акцію, яка могла образити національні почуття сімферопольців і спровокувати конфлікт на етнічному ґрунті. 

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2021
[email protected]