укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

Громадськість закликає владу добудувати Меморіальний комплекс пам'яті жертв Голодоморів в Україні, - повідомляє Укрінформ.
 
Про це сказав співкоординатор Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні Іван Васюник.
 
"Практично за рік до 80-х роковин влада може прийняти сміливе історичне рішення щодо будівництва другої частини Меморіального комплексу - власне, приміщення музею... На цьому короткому історичному проміжку ця справа має бути розпочата і завершена", - сказав Васюник під час засідання комітету.
 
Він також поінформував, що з ініціативи комітету в 17 областях України поновлено роботу груп, що займалися підготовкою Національної книги пам'яті.
 
"Проект передбачає збирання свідчень, роботу з архівами з метою продовження видання мартирологу. За нашими оцінками, до Національної книги пам'яті вже увійшли дані про майже мільйон загиблих. За рік є шанс зібрати дані ще про 100-120 тисяч", - сказав він.
 

За словами Васюника, комітет також планує ініціювати парламентські слухання на тему "Злочини тоталітаризму в Україні" та підготувати однойменну Національну доповідь. 

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2021
[email protected]