укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

Сьогодні на засіданні у Києві члени Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років ухвалили план заходів на 24 листопада – День пам’яті жертв Великого Голоду, - повідомляє Радіо Свобода.

Як розповів Радіо Свобода координатор комітету Володимир В’ятрович, мета цьогорічної кампанії – розповісти про тих, хто рятував у роки геноциду співвітчизників від голодної смерті. За словами історика, «без знання імен бодай кількох таких праведників національна пам’ять про Голодомор-геноцид не буде повною».

Громадський комітет звернувся до освітян з пропозицією: провести у поминальний тиждень 19 – 23 листопада Уроки пам’яті, залучити школярів і студентів до участі у громадських заходах у День пам’яті жертв Голодомору.

Громадський комітет сподівається, що вдасться уникнути зайвої політизації відзначення пам’яті жертв Великого Голоду, наголосив В’ятрович.

«Сподіваюсь, що, незважаючи на важку післявиборчу ситуацію в Україні, представники тих політичних сил, які підтримують відзначення, прийдуть на наші акції насамперед як громадяни», – сказав історик.

Громадський комітет звернувся до чинної влади в Україні та представників різних держав на міжнародному рівні визнати Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу і провести відповідні заходи з вшанування пам’яті його жертв. 

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2021
[email protected]