укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

   
23 жовтня Генеральний комітет Генеральної Асамблеї ООН після гострих дебатів відклав прийняття рекомендації про включення порядку денного нинішньої сесії Генеральної Асамблеї ООН питання про Голодомор 1932-1933 років в Україні.

Російська Федерація, говориться у повідомленні МЗС України, використовуючи важелі впливу постійного члена Ради Безпеки ООН, шляхом відвертого тиску і шантажу намагається позбавити державу-члена ООН права поставити важливе для неї питання до порядку денного ООН - найбільш представницької всесвітньої організації. Такі дії протирічать букві і духу Статуту ООН, а також правилам процедури Генеральної Асамблеї.

Неконструктивна позиція Російської Федерації йде всупереч підходам світової спільноти в оцінках природи Голодомору. Це відображено, зокрема, в одноголосно прийнятій 23 жовтня 2008 року Європейським парламентом Резолюції про вшанування трагедії Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Цією Резолюцією Голодомор визнано „жахливим злочином проти українського народу” і „злочином проти людства”. У документі Європарламенту також висловлено співчуття українському народу, який постраждав від Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]