укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

За повідомленням прес-центру СБ України, 2 жовтня 2008 року в СБ України розпочав роботу Інформаційно-довідковий зал (відкритий електронний архів), покликаний спростити доступ та використання розсекречених документів.

Під час офіційного відкриття в.о. Голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко, зокрема, наголосив, що позиція Служби є цілком однозначною: всі документи та матеріали, які допоможуть дізнатись про власне минуле, мають бути відкриті та доступні для всіх українських та іноземних громадян.

«Символічним є те, що саме 2 жовтня 1983 року, у Вашингтоні та Парижі вийшли тисячі українців, які вимагали припинити замовчувати трагедію геноциду Українського народу 1932-33рр. Вони вимагали почути правду і побачити відкриті архіви. І саме сьогодні, рівно 25 років потому, за підтримки неурядових організацій, благодійних фондів ми відкриваємо доступ громадськості до всіх розсекречених документів», - зазначив В.Наливайченко. Він звернувся до представників відомчих та приватних архівів з пропозицією надати зібрані ними документи для розширення електронної бази Інформаційно-довідкового залу та їх використання відвідувачами.

Інформаційно-довідковий зал працює на основі спеціально розробленої програмної оболонки, що дозволяє швидко віднаходити потрібні документи за різними категоріями пошуку. Всі документи систематизовані та об’єднані тематично (Голодомор 1932-33рр., Діяльність ОУН-УПА, Репресії в Україні, Дисидентський рух тощо). На сьогодні представлено понад 23 гігабайти інформації, це понад 4 тисячі розсекречених документів, більше 1 тисячі фотоматеріалів, понад 100 науково-довідкових видань, створених за участю фахівців СБУ. Оскільки процес розсекречення та переведення документів в електронний вигляд триває, передбачається щоденне оновлення бази даних.

В Інформаційно-довідковому залі обладнано 8 робочих місць. Зручна пошукова система стане у нагоді науковцям, журналістам, студентам та всім, хто займається дослідженнями зазначеної тематики і працює з першоджерелами.

У відкритті залу взяли участь представники громадських та наукових інституцій, журналісти, посли та високі представники посольств Польщі, Литви, Ізраїлю, Естонії, Латвії, Росії, США. Були присутні також колишні політв’язні, зокрема, Євген Сверстюк та Левко Лук’яненко, відомий дослідник Голодомору в Україні Морган Уільямс та інші.

Зал працюватиме для усіх бажаючих щодня з понеділка по п’ятницю з 14.00 до 17.00, користування залом безкоштовне.

Інформаційно-довідковий зал знаходиться за адресою м.Київ, вул. Ірининська, 4. Телефон: 255-82-24

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]