укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

Міністерство закордонних справ Украины поширило Заяву щодо 75-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні. У ній, зокрема, надано оцінку нещодавньому повідомленню російського МЗС для ЗМІ з цієї теми.

«В Україні з глибоким обуренням було сприйнято повідомлення для ЗМІ МЗС Російської Федерації від 24 вересня ц.р., в якому в неприпустимо зневажливому тоні коментується прагнення України донести до світової спільноти правду про Голодомор 1932-33 років. 

Важко усвідомити, що країна, яка подарувала світовій культурі великих гуманістів Толстого, Реріха, Сахарова, дозволяє собі знущатися з намагання України вшанувати пам‘ять жертв великої трагедії з метою запобігання її повторенню. Замість того, щоб віддати належне минулому, яке було спільним для наших народів, керівництво Росії навпаки, докладає значних зусиль для того, щоб дискредитувати  трагедію Голодомору.

Така позиція виглядає тим більш незрозумілою, адже в листопаді 2003 року Російська Федерація разом з 63-ма країнами-членами ООН підтримала спільну заяву, в який відзначено „сімдесяту річницю української трагедії”, а в 2007 році – резолюцію 34-ї Генеральної конференції ЮНЕСКО щодо вшанування пам‘яті жертв Великого голоду (Голодомору) в Україні 1932-33 рр.

Подібна пропозиція була внесена  Україною й на 9-у сесію Ради ООН з прав людини. Але з огляду на те, що питання Голодомору розглядається на інших світових форумах, українська делегація 22 вересня ц.р., в дусі компромісу,  вирішила не наполягати на голосуванні відповідного проекту резолюції Ради.

Україна закликає керівників та провідних політиків Російської Федерації припинити  практику цинічного заперечення історичної правди  про Голодомор, спроб виправдання та обілювання злочинів сталінізму», -зазначено у Заяві МЗС України.

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]