укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

Президент України В.А. Ющенко під час виступу сьогодні на 63-й сесії Генеральної асамблеї ООН закликав міжнародну спільноту вшанувати 75-ту річницю Голодомору, повідомляє прес-служба Президента України.

«Я маю честь звернутися до світової спільноти із проханням про солідарність. Цього року Україна вшановує 75-ту річницю Голодомору, що в 1932-33 роках забрав життя 10 мільйонів наших співвітчизників», - сказав Президент Віктор Ющенко.

Він аргументував, що терор голодом в Україні мав цілеспрямований характер геноциду, що супроводжувався тотальним знищенням національної еліти, громадського проводу і духовенства. Метою було упокорення багатомільйонного народу, який, за визнанням режиму, неможливо було увесь вивезти до Сибіру.

Віктор Ющенко також вказав на те, що ініціативи української сторони в цій темі спричинили пошуки історичної правди в інших країнах колишнього Радянського Союзу. При цьому він запевнив, що це прагнення України не спрямоване проти жодного народу чи держави. «Ми поділяємо біль всіх постраждалих народів - росіян, білорусів, казахів і десятків інших націй», - сказав Президент.

Від імені Української держави Віктор Ющенко звернувся до ООН з проханням «спільно вшанувати кожну національну трагедію і не допустити новітніх спроб героїзації диктатури Сталіна та його режиму».

На переконання Президента, такі акції із спільного вшанування подій історії приводили до порозуміння, приклади чого є у відносинах України з Польщею, Угорщиною та іншими країнами.

Президент пояснив, що Україна у своїх зусиллях донести до світу правду про Голодомор та спільно вшанувати його жертв прагне, щоб пам'ять про жертви Голодомору та інших злочинів тоталітарних режимів вберегла світ від повторення пережитих катастроф.

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]