укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Свідчення. Документи

На час відкриття на сайті опубліковано 239 документів (понад 600 аркушів) Державного архіву Харківської області. Метою розробників проекту було, крім оприлюднення матеріалів, що безпосередньо висвітлюють тему голодомору, відтворити та передати атмосферу тієї епохи. Епохи зневіри, жаху і відчаю.
 
Оригінали документів державного архіву області відкриті для доступу і видаються згідно з Порядком користування документами Національного архівного фонду України.
 
На цей час виявлено і буде опубліковано близько 800 документів Державного архіву Харківської області.
 
Крім того розпочато  роботу з матеріалами Галузевого державного архіву Служби безпеки України  та фондових збірок музеїв Слобожанщини. Першим документом, опублікованим на сайті, став щоденник жителя с. Леб’яжого Печенізького (нині Чугуївського) району Харківської області Н.М. Білоуса, 1889 року народження, засудженого 28.11.1937р. спецколегією Харківського облсуду за ст. 54-10 ч. 1 КК УРСР на 6 років ув’язнення у виправно-трудових таборах, з обмеженням у правах на 2 роки (звільнений з табору в лютому 1947 року) та засланого за постановою особливої наради при МГБ СРСР від 13 квітня 1949 року на довічне поселення у м. Ігарка Красноярського краю. Н.М. Білоус повернувся із заслання 1954 року. Реабілітований президією Харківського обласного суду 12 липня 1958 року за відсутністю в його діях складу злочину. Помер 1972р. у с. Леб’яжому.
Ми сподіваємося також на допомогу інших установ та користувачів сайту.
Район
Тип документу
Термін з по

161Постанова бюро Харківського обкому КП(б)У «Про припинення завозу товарів на село та про порядок дальшого постачання промкрамом районів і сіл, що виконують плян хлібозаготівель», прийнята шляхом опиту членів бюро 14 листопада. З протоколу № 12.
162Постанова бюро Харківського обкому КП(б)У «Про хід хлібозаготівель», що зобов’язувала мобілізувати усі парторганізації області, увесь радянський і колгоспний актив на виконання постанови ЦК КП(б)У від 18 листопада 1932 року, вимагала від фракції облвиконкому у дводенний термін розробити заходи про застосування натуральних штрафів, занесення колгоспів на «чорну дошку», а також проведення чистки сільських партосередків з висилкою «вичищених» за межі області як політично шкідливого та небезпечного елемента. З протоколу № 12.
163Постанова бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У «Про ступінь виконання листопадового плану хлібозаготівель та збору мірчука» з інформацією про опір комуністів хлібозаготівлям, вимогою упродовж двох годин перевести утворені у колгоспах натуральні фонди у рахунок хлібозаготівель, припинити видачу колгоспникам натуральних авансів та рішенням про занесення на «чорну дошку» 5-ти сільрад й попередженням про це інших 6-ти сільрад району
164Постанова президії Валківського райвиконкому "Про заходи щодо посилення хлібозаготівель у районі" (вивезення із 9 сіл усього промислового краму і попередження про це голів ще 12 сільрад, заборона видачі натуральних авансів по трудоднях та повернення уже розданого хліба, організація безперервних червоних валок, застосування репресивних заходів до нездавачів хліба, голів колгоспів, обліковців).
165Постанова бюро Дзержинського райпарткому КП()У м. Харкова "Про посилення роботи в селах Липецького і Золочівського районів" щодо відправки додатково 10 активних партійців для допомоги в проведенні хлібозаготівлі.
166Постанова бюро Дзержинського райпарткому КП()У м. Харкова "Про посилення роботи в селах Липецького і Золочівського районів" щодо відправки додатково 10 активних партійців для допомоги в проведенні хлібозаготівлі.
167Обвинувальний висновок народного слідчого Валківського району про віддання під суд за ст. 170-«Г» КК УСРР жительки с. Болгар одноосібниці Х.М. Буткової, за соціальним станом біднячки, за скоєний нею злочин – крадіжку з колгоспного поля колосків проса вагою 1 пуд 2 фунти.
168Постанова президії Жовтневої райради м. Харкова "Про хлібопостачання м. Харкова та приміської зони" (протокол № 90), що передбачала здійснення переобліку осіб, поставлених на централізоване постачання, зняття з обліку мешканців сіл, заміну постійних забірних хлібних книжок щомісячними, контроль хліборозподільників.
169Постанова бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У «Про ступінь виконання листопадового плану хлібозаготівель» з інформацією про загрозу зриву по району виконання річного плану хлібозаготівель, встановлення кінцевих дат здачі хліба по кожній сільраді та колгоспу, з вимогою надання відомостей про натуральні фонди, утворені у колгоспах, а також притягнення до судової відповідальності рахівників та застосування репресій «до злісних нездатчиків хліба»
170Постанова виїзної парттрійки обласної КК-РСІ і президії Валківської районної КК-РСІ “В справі боротьби з втратами в колгоспах” за результатами обслідування колгоспів Валківського району (додаток до газети "Соц. штурм" від 01.12.1932р. № 116 (278) про віддання під суд керівників, комірників та рахівників трьох колгоспів, повернення по усіх колгоспах виданих на трудодні авансів, переобмолочування соломи та перевіювання полови, налагодження обліку збіжжя та контролю над зерносховищами.
171Рішення секретаріату Харківського обкому КП(б)У «Про голів виїзних сесій облсуду в справах хлібозаготівель», яким затверджено голів виїзних сесій по 10 районах області. З протоколу від 21 – 29 листопада 1932 року № 7.  
172Протокол № 62 засідання бюро Богодухівського райпарткому КП(б)У "Про хлібозаготівлі" щодо направлення 9 бригад для збору хліба серед одноосібників у відсталих селах та організацію 2 грудня партдня для закінчення хлібозаготівлі.
173Постанова об’єднаного засідання Харківського обкому КП(б)У та президії обласної КК щодо виключення з партії і притягнення до судової відповідальності керівництва Балаклійського району – секретаря райпарткому Фішмана, голови райвиконкому Харешка, голови районної КК Уса, яке, підпавши під вплив куркуля, «складало применшені куркульські хлібні балянси», припустило «розклад ряду партосередків», що стали «на шлях контрреволюційного саботажу хлібозаготівель, оголошення начальникові райвідділу ГПУ Марченку суворої догани з попередженням і зняттям з роботи та доручення прокуратурі вдруге розглянути справу на колишніх працівників райвиконкому та керівників господарств з метою винесення їм найсуворішого покарання. З протоколу від 22 грудня 1932 року № 13.
174Постанова бюро Харківського обкому КП(б)У «Про хід хлібозаготівель в 5-ту п’ятиденку листопада», яка зобов’язувала райпарткоми та уповноважених обкому в районах забезпечити виконання річних планів хлібозаготівлі у встановлені обкомом терміни, категорично вимагала добитися виконання селянами доведених їм твердих завдань, «нещадно розправляючись з тими уповноваженими райпарткомів та головами сільрад, які допускають бездіяльність і не можуть заставити куркуля здати хліб державі», а також зобов’язувала начальника облвідділу ГПУ, облпрокурора та голову облсуду не пізніше 30 листопада надати обкому найбільш характерні справи за участі комуністів та забезпечити винесення по них найсуворіших вироків. З протоколу № 13.
175Рішення секретаріату Харківського обкому КП(б)У про хід хлібозаготівель у Печенізькому, Богодухівському, Решетилівському та інших районах області, виконання рішення обкому КП(б)У від 17 листопада щодо боротьби зі спекуляцією печеним хлібом, направлення виїзних сесій облсуду до районів та ін. З протоколу від 21 – 29 листопада 1932 року № 7.
176Постанова бюро Богодухівського райпарткому КП(б)У „Про розбазарювання хліба в артілі ім. Сталіна с. Хрущова Микитівка” (додаток до протоколу № 63) щодо виключення з партії, зняття з роботи і віддання під суд голови колгоспу Ковалівського за невиконання плану хлібозаготівлі, видачу хліба колгоспникам на трудодні.
177Рішення секретаріату Харківського обкому КП(б)У "Про наслідки перевірки фактів перекручення лінії партії по окремих селах Драбівського району" (протокол № 7 від 21 - 29 листопада 1932 року) щодо сутичок між заготівельними бригадами та контрактантами під час проведення хлібозаготівель по одноосібному сектору, спровокованих бригадами.
178Постанова бюро Богодухівського райпарткому КП(б)У "Про додаткові репресії для сіл та колгоспів, що взяті на чорну дошку за злісне невиконання планів хлібозаготівлі” (додаток до протоколу № 63).
179Розпорядження Валківського райвиконкому всім сільрадам про застосування репресій у вигляді виселення сімей за межі району та Харківської області за невиконання плану хлібозаготівель.
180Відомості про приховування хліба у Богодухівському районі Харківської області. З протоколу засідання бюро Богодухівського райпарткому КП(б)У.
Попередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 Наступна сторінка Наступні десять

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]