укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Свідчення. Документи

На час відкриття на сайті опубліковано 239 документів (понад 600 аркушів) Державного архіву Харківської області. Метою розробників проекту було, крім оприлюднення матеріалів, що безпосередньо висвітлюють тему голодомору, відтворити та передати атмосферу тієї епохи. Епохи зневіри, жаху і відчаю.
 
Оригінали документів державного архіву області відкриті для доступу і видаються згідно з Порядком користування документами Національного архівного фонду України.
 
На цей час виявлено і буде опубліковано близько 800 документів Державного архіву Харківської області.
 
Крім того розпочато  роботу з матеріалами Галузевого державного архіву Служби безпеки України  та фондових збірок музеїв Слобожанщини. Першим документом, опублікованим на сайті, став щоденник жителя с. Леб’яжого Печенізького (нині Чугуївського) району Харківської області Н.М. Білоуса, 1889 року народження, засудженого 28.11.1937р. спецколегією Харківського облсуду за ст. 54-10 ч. 1 КК УРСР на 6 років ув’язнення у виправно-трудових таборах, з обмеженням у правах на 2 роки (звільнений з табору в лютому 1947 року) та засланого за постановою особливої наради при МГБ СРСР від 13 квітня 1949 року на довічне поселення у м. Ігарка Красноярського краю. Н.М. Білоус повернувся із заслання 1954 року. Реабілітований президією Харківського обласного суду 12 липня 1958 року за відсутністю в його діях складу злочину. Помер 1972р. у с. Леб’яжому.
Ми сподіваємося також на допомогу інших установ та користувачів сайту.
Район
Тип документу
Термін з по

141Постанова бюро Дзержинського райпарткому КП(б)У м. Харкова “Про стан їдалень № 12 та № 7” щодо незадовільного стану харчування студентів і організації праці в їдальнях.
142Розпорядчий лист Валківського райвиконкому головам сільрад та споживчих товариств про персональну відповідальність керівників за виконання плану заготівель картоплі: “окремі сільради загрожують повним зривом здавання”.
143Телеграма бюро Харківського обкому КП(б)У щодо організації у масовому порядку хлібних «червоних валок» на честь 15-ї річниці Жовтня, направлена секретарям райпарткомів та уповноваженим обкому, текст якої було узгоджено шляхом опиту і затверджено на засіданні бюро обкому 20 листопада 1932 року. З протоколу № 12.
144Постанова бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У щодо незадовільного виконання в районі річного плану хлібозаготівель (43,82%), цілковитого їх припинення з жовтня, а також доручення оргвідділу райпарткому провести обстеження 15-ти колгоспів на їх спроможність виконати хлібозаготівельний план
145Витяг з протоколу № 12 засідання бюро Харківського обкому КП(б)У щодо заходів з виконання плану хлібозаготівель у Сахновщинському і Балаклійському районах, відрядження до районів комісій з повноваженнями віддавати під суд ("цими сесіями розглянути усі справи про хлібозаготівлі і у п'ятиденний термін розглянути не менше ніж по 10 справ з опублікуванням вироків у пресі").
146Витяг з протоколу № 12 засідання бюро Харківського обкому КП(б)У щодо заходів з виконання плану хлібозаготівель у Сахновщинському і Балаклійському районах, відрядження до районів комісій з повноваженнями віддавати під суд ("цими сесіями розглянути усі справи про хлібозаготівлі і у п'ятиденний термін розглянути не менше ніж по 10 справ з опублікуванням вироків у пресі").
147 Рішення бюро Харківського обкому КП(б)У „Про боротьбу з втратами при обмолоті та розкраданням хліба”. Додаток до протоколу №12 з грифом: "Цілком таємно. Підлягає негайному поверненню"
148Постанова бюро Харківського обкому КП(б)У «Про активізацію органів юстиції та суду в справі боротьби за хліб», яка зобов’язувала судові органи розглядати справи стосовно хлібозаготівель поза чергою, як правило виїзними сесіями на місці, застосовуючи суворі репресії (зазначено 10 районів, куди направляють виїзні судові сесії). Текст постанови прийнято шляхом опиту членів бюро*. Додаток до протоколу від 20 листопада 1932 року № 12.
149Постанова бюро Богодухівського райпарткому КП(б)У про зняття з посади і віддання під суд голови Гутянської сільради Курланова за надання неправдивих відомостей про обмолот хліба по одноосібному сектору, відсутність боротьби з приховуванням хліба контрактантами, „повний провал у виконанні хлібозаготівель як по колгоспному, так і по одноосібному сектору”.
150Постанова бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У «Про ступінь виконання листопадового плану хлібозаготівель» з рішенням про утворення комісії з представником ДПУ у складі для виявлення причин зриву хлібозаготівель, виключення з партії винних у цьому комуністів і притягнення їх до судової відповідальності, а також дорученням нарсудді провести показові суди за зрив хлібозаготівельного плану
151Протокол № 20 засідання бюро Близнюківського райпарткому КП(б)У щодо заходів до безумовного виконання річного плану хлібозаготівлі у визначені терміни, боротьби з втратами і крадіжками хліба, ходу картоплезаготівлі, загрози зриву зяблевої оранки в районі.
152Телеграми бюро Харківського обкому КП(б)У, надіслані секретарям райпарткомів та уповноваженим обкому в районах, де зафіксовано найнижчі по області показники виконання плану хлібозаготівель, з вимогою вжити термінових організаційних і репресивних заходів до посилення темпів хлібозаготівель, тексти яких було прийнято шляхом опиту членів бюро і затверджено на засіданні 20 листопада. З протоколу № 12.
153Телеграма бюро Харківського обкому КП(б)У, направлена секретарям райпарткомів та уповноваженим обкому в районах щодо незадовільних результатів хлібозаготівель протягом другої п’ятиденки листопада, з вимогою покінчити з антихлібозаготівельними настроями серед одноосібників, текст якої було затверджено на засіданні бюро Харківського обкому КП(б)У 20 листопада 1932 року. З протоколу № 12.
154Повідомлення Валківського райвиконкому Черемушнянській сільраді про затвердження райвиконкомом описів майна, накладення штрафів на селян, які не виконали хлібопоставки, та доручення негайно стягти ці штрафи у примусовому порядку через опис та продаж майна.
155Протокол № 12 Харківського обкому КП(б)У щодо прийняття до безумовного виконання рішення ЦК ВКП(б) від 15 листопада 1932 року, надання доручення: обласним відділам ДПУ та міліції - посилити боротьбу з продажем колгоспниками та одноосібниками зерна, муки та печеного хліба; райпарткомам - забезпечити виконання заборони торгівлі цими продуктами до повного виконання плану хлібозаготівель.
156Постанова президії Валківського райвиконкому “Про стан хлібозаготівель” щодо незадовільного перебігу заготівлі хліба та картоплі в районі (вказані відсотки виконання планів по сільрадах). Документ зберігся частково.
157Рішення секретаріату Харківського обкому КП(б)У про встановлення спеціального щоденного контролю над витратами хліба у м. Харкові та області, зняття з централізованого постачання робітників, які живуть за межами міста.
158Рішення бюро Харківського обкому КП(б)У «Про перебіг хлібозаготівель в області та зокрема у вирішальних районах». З протоколу № 12.
159Рішення бюро Харківського обкому КП(б)У «Про п’ять голів сільрад і секретарів сільпартосередків Диканьського району, що відмовились від виконання зниженого плану хлібозаготівель» з приписом обласній КК розглянути справи заявників негайно з виїздом на місце та притягненням їх до суворої відповідальності, а також попередженням секретарів міських та районних парткомітетів, що невжиття ними заходів до комуністів, які роблять усні чи письмові заяви про неможливість виконання плану або потребу його подальшого зниження, розглядатиметься обкомом, як допомога куркулю і саботаж хлібозаготівель». З протоколу № 12.
160Секретна постанова бюро Харківського обкому КП(б)У «Про хід хлібозаготівель у Сахновщинському районі» про оголошення суворої догани з попередженням і зняттям з роботи секретарю райпарткому, головам райвиконкому та районної КК, начальнику райвідділу ГПУ, переведення їх на низову роботу за зрив хлібозаготівель (станом на 10.11.1932р. річний план по району виконано на 37 %). З протоколу № 12.
Попередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 Наступна сторінка Наступні десять

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]