укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Свідчення. Документи

На час відкриття на сайті опубліковано 239 документів (понад 600 аркушів) Державного архіву Харківської області. Метою розробників проекту було, крім оприлюднення матеріалів, що безпосередньо висвітлюють тему голодомору, відтворити та передати атмосферу тієї епохи. Епохи зневіри, жаху і відчаю.
 
Оригінали документів державного архіву області відкриті для доступу і видаються згідно з Порядком користування документами Національного архівного фонду України.
 
На цей час виявлено і буде опубліковано близько 800 документів Державного архіву Харківської області.
 
Крім того розпочато  роботу з матеріалами Галузевого державного архіву Служби безпеки України  та фондових збірок музеїв Слобожанщини. Першим документом, опублікованим на сайті, став щоденник жителя с. Леб’яжого Печенізького (нині Чугуївського) району Харківської області Н.М. Білоуса, 1889 року народження, засудженого 28.11.1937р. спецколегією Харківського облсуду за ст. 54-10 ч. 1 КК УРСР на 6 років ув’язнення у виправно-трудових таборах, з обмеженням у правах на 2 роки (звільнений з табору в лютому 1947 року) та засланого за постановою особливої наради при МГБ СРСР від 13 квітня 1949 року на довічне поселення у м. Ігарка Красноярського краю. Н.М. Білоус повернувся із заслання 1954 року. Реабілітований президією Харківського обласного суду 12 липня 1958 року за відсутністю в його діях складу злочину. Помер 1972р. у с. Леб’яжому.
Ми сподіваємося також на допомогу інших установ та користувачів сайту.
Район
Тип документу
Термін з по

121Постанова бюро Дзержинського райпарткому КП(б)У м. Харкова "Про збирання та реалізацію врожаю по радгоспу ЗРК авіазаводу “Більшовик” щодо незадовільного стану збирання врожаю городини, недостатньої допомоги радгоспу з боку заводу і протидії намаганням дирекції радгоспу відокремитися від заводу.
122Постанова бюро Дзержинського райпарткому КП(б)У м. Харкова щодо поліпшення громадського харчування студентів (з матеріалами).
123Постанова бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У щодо зменшення річного плану хлібозаготівель на 3 тис. тонн
124Витяг з протоколу № 3 бюро Харківського обкому КП(б)У про зниження Лозівському району плану хлібозаготівлі на 2 тис. тонн у зв’язку із загибеллю вівса та побиттям врожаю зернових градом.
125Протокол засідання бюро Зміївського райпарткому КП(б)У про хід виконання в районі плану хлібозаготівлі з винесенням догани завідувачеві Райзаготзерно Бирзіну та попередженням голів сільрад і колгоспів про віддання під суд за невиконання попопередніх планів, затвердження завдання на вересень у розмірі 62% річного плану - по колгоспному сектору і 100% - для контрактантів і одноосібників, а також негайне вивезення всього намолоченого хліба з колгоспних комор.
126Постанова бюро Червонозаводського райпарткому КП(б)У м. Харкова (додаток до протоколу № 9) стосовно виконання постанов Харківського міського та районного партійних комітетів про розвиток кролівництва в підсобних господарствах підприємств і організацій як одієї з допоміжних форм поліпшення робітничого постачання.
127Доповідна записка бригади Харківської обласної КК, облпрокуратури та облміліції щодо перевірки повідомлення Кобеляцького райпрокурора про систематичне припинення райпарткомом КП(б)У судових справ проти членів партіі - голів сільрад за незаконні конфіскації, розпродаж майна селян буцімто за невиконання податків, привласнення майна і грошей і т. ін., протиправне використання районним керівництвом фонду промислового краму і грошових авансів, призначених для стимулювання обробки цукрового буряка, а також щодо встановлених бригадою фактів перевищення колгоспами норми видачі колгоспникам натуральних авансів, відсутності натиску на куркульсько-заможну частину села при незадовільних темпах поточної хлібозаготівельної кампанії.
128Протокол розширеного пленуму Валківського райвиконкому про заходи з посилення хлібозаготівель: оголошення штурмової декади для 100% виконання вересневого плану, організація червоних валок, примушення одноосібників до виконання протягом 3-х днів доведених твердих завдань, вивезення збіжжя безпосередньо з-під молотарок, посилення контролю за млинами.
129Постанова бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У щодо відрядження до колгоспів району спеціальних бригад для підготовки видачі натуральних авансів колгоспникам, керуючись постановою правління Укрколгоспцентру від 20 вересня 1932 р.
130Протокол засідання президії Валківського райвиконкому щодо заходів з поліпшення збирання цукрового буряка, зокрема передача винних у крадіжках і псуванні буряка до суду, проведення розгляду цих справ позачергово з виїздом на місця, затвердження річного плану здачі цукрового буряка по району і негайного його розверстання по сільрадах і колгоспах.
131Постанова бюро Зміївського райпарткому КП(б)У (додаток до протоколу ) про незадовільне виконання планів хлібозаготівлі (вересневий виконаний на 79%, річний – на 21%) і заходи з безумовного виконання в районі річного плану: колгоспами - до 1 листопада, одноосібниками - до 20 жовтня, при щоденному вивозі зерна з-під молотарки, забороні заміни культур, додатковій мобілізації уповноважених.
132Розпорядження відділу постачання Валківського райвиконкому головам сільрад про здавання усієї заготовленої для Караванської гуральні картоплі на перевалки споживчої системи.
133Рапорт керівництва артілі ім. Жовтня Замістянської сільради Валківського району про засів землі одноосібників, які відмовилися обробляти свої наділи.
134Про хід хлібозаготівлі у Близнюківському районі Харківської області (є відомості про відставання цілої низки сільрад району у виконанні річного плану хлібозаготівлі, осінньої сівби). З протоколу ІІІ об’єданного пленуму Близнюківського райпарткому КП(б)У та РКК.
135Скарга одноосібника-середняка с. Велика Данилівка Харківської приміської смуги О.А. Середи до ВУЦВК щодо незаконного виселення його з дружиною з хати та опису майна.
136Рішення бюро Краснокутського райпарткому КП(б)У (протокол № 29) про притягнення до відповідальності за невиконання плану хлібозаготівлі керівників сільрад та партосередків, організацію червоних валок, коригування плану м'ясозаготівлі та реалізацію позики.
137Список уповноважених Харківського обкому КП(б)У по хлібозаготівлях, затверджений на засіданні бюро Харківського обкому КП(б)У. Додаток до протоколу № 11.
138Рішення бюро Харківського обкому КП(б)У «Про загальний план хлібозаготівель» з показниками, зменшеними згідно з рішенням ЦК КП(б)У про зниження річного плану хлібозаготівель. З протоколу № 11.
139Річний план хлібозаготівель Харківської області на 1932 рік по районах, секторах та культурах, затверджений на засіданні бюро Харківського обкому КП(б)У. Додаток до протоколу № 11.
140Постанова бюро Зміївського райпарткому КП(б)У про заходи з безумовного виконання кінцевого (зниженого) плану хлібозаготівлі (по району 6300 тонн, у тому числі для колгоспів – 4750 тонн, одноосібного сектора – 1350 тонн) із застосуванням репресій до одноосібників: вилучення хліба, штрафи в розмірі ринкової вартості незданого хліба, відмова продажу деяких товарів, судові репресії, що не має звільняти від здавання хліба, та ін.
Попередня сторінка 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 Наступна сторінка Наступні десять

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]