укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Свідчення. Документи

На час відкриття на сайті опубліковано 239 документів (понад 600 аркушів) Державного архіву Харківської області. Метою розробників проекту було, крім оприлюднення матеріалів, що безпосередньо висвітлюють тему голодомору, відтворити та передати атмосферу тієї епохи. Епохи зневіри, жаху і відчаю.
 
Оригінали документів державного архіву області відкриті для доступу і видаються згідно з Порядком користування документами Національного архівного фонду України.
 
На цей час виявлено і буде опубліковано близько 800 документів Державного архіву Харківської області.
 
Крім того розпочато  роботу з матеріалами Галузевого державного архіву Служби безпеки України  та фондових збірок музеїв Слобожанщини. Першим документом, опублікованим на сайті, став щоденник жителя с. Леб’яжого Печенізького (нині Чугуївського) району Харківської області Н.М. Білоуса, 1889 року народження, засудженого 28.11.1937р. спецколегією Харківського облсуду за ст. 54-10 ч. 1 КК УРСР на 6 років ув’язнення у виправно-трудових таборах, з обмеженням у правах на 2 роки (звільнений з табору в лютому 1947 року) та засланого за постановою особливої наради при МГБ СРСР від 13 квітня 1949 року на довічне поселення у м. Ігарка Красноярського краю. Н.М. Білоус повернувся із заслання 1954 року. Реабілітований президією Харківського обласного суду 12 липня 1958 року за відсутністю в його діях складу злочину. Помер 1972р. у с. Леб’яжому.
Ми сподіваємося також на допомогу інших установ та користувачів сайту.
Район
Тип документу
Термін з по

101Заява жителя с. Черемушна В.С. Киселя до Черемушнянської сільради Валківського району з проханням повернути йому хату й садибу з майна, проданого за невиконання плану хлібоздачі («грошовий налог я віддав повністю, робити ніде не роблю тому що я старий»), з резолюцією: “Відмовити”.
102Постанова бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У про підсумки доведення плану хлібозаготівлі на 1932 рік до сільрад району
103Постанова бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У про організацію харчування керівних працівників району
104Розпорядження Валківського райвиконкому головам сільрад, Млинкомбінату і всім млинам району про категоричну заборону помолу пшениці понад 20 фунтів на їдця (і лише за довідками сільрад) до виконання річного плану хлібозаготівлі.
105Протокол засідання бюро Дзержинського райпарткому КП(б)У м. Харкова з рішенням про посилення темпів мобілізації кадрів на постійну роботу на селі.
106Протокол загальних зборів четвертої сотні Черемушнянської сільради Валківського району про затягування збиральної кампанії через збільшення колгоспних земель за рахунок земель розкуркулених і брак робочої сили та організацію хлібозаготівель (план по Черемушнянській сільраді у 6717 ц виконати до 7 листопада, встановити взаємний контроль сусідів за здачею хліба).
107Протокол № 11 засідання бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У з інформацією про неухвалення загальними зборами у колгоспах району планів хлібозаготівлі, рішенням про відміну постанов партосередків деяких колгоспів щодо планів хлібозаготівлі на 1932 рік, прийнятих всупереч рішенню ІІІ Всеукраїнської партконференції
108Постанова бюро Дзержинського райпарткому КП(б)У м. Харкова про хід виконанання рішень міського та районного комітетів партії щодо розвитку допоміжних підприємств заводів, установ і організацій Дзержинського району (свинарства, кроліківництва, птахівництва).
109Постанова бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У «Про остаточні підсумки доведення плану хлібозаготівель до села, колгоспу та ступінь виконання серпневого плану хлібозаготівель»
110Протокол засідання активу Дергачівської сільради про розгляд заяв громадян щодо невірного продажу їхнього майна за невиконання неправильно визначених твердих завдань по хлібозаготівлі, скотозаготівлі. Заяви залишені "без наслідків".
111Заява селянина І.П. Євдошенка до Валківського райвиконкому з проханням зменшити встановлені йому Черемушнянською сільрадою нереальні норми хлібопоставок, сінопоставок, грошового податку через неможливість їх виконання.
112Заява жительки с. Черкаська Лозова Харківської приміської смуги, вдови Т.Т. Москалець до Харківського облоргкомітету з проханням повернути незаконно вилучені у неї Черкаськолозівською сільрадою корову, усю городину, хліб (вона з двома неповнолітніми дітьми і 70-річна мати залишились без засобів існування), попри те, що усі сільгоспподатки вона сплачувала в строк.
113Постанова бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У «Про перебіг хлібозаготівель» з інформацією щодо виконання за три п’ятиденки серпня 11% місячного плану й вимогою до сільрад та районних уповноважених забезпечити організацію щоденного вивезення хліба
114Проект резолюції пленуму Червонозаводського райпарткому КП(б)У м. Харкова з питання робітничого постачання та організації власної продовольчої бази.
115Постанова бюро Червонозаводського райпарткому КП(б)У м. Харкова “Про стан підготовки до овочевої кампанії” щодо відсутності планів забезпечення робітників підприємств Харкова та майстерень ДПУ городиною, неготовності овочесховищ, відсутності тари, а також організації планово-календарного постачання .
116Постанова бюро Дзержинського райпарткому КП(б)У м. Харкова “Про соціалістичну допомогу районам у збиральній кампаніі та прополці буряка” щодо мобілізації працівників установ і організацій для надання допомоги колгоспам у збиранні врожаю, зокрема застосування організаційних заходів до керівників організацій, які не забезпечили 100-відсоткову явку мобілізованих.
117Інформаційний лист Харківської обласної КК – РСІ "Про перебіг хлібозаготівель в Харківської області за даними на 16/VIII-1932 року" з показниками річного та серпневого планів хлібозаготівель та їхнього виконання в абсолютних цифрах та відсотках, фактами невдоволення доведеними планами, висловленими в інформаціях з районів, зокрема про їх нереальність, активних виступів селян проти хлібозаготівель (підпис у документі відсутній).
118Заява одноосібника-середняка хут. Манченкового П.Г. Бабича до Харківського облвиконкому зі скаргою на дії Манченківської сільради, що безпідставно збільшила суму сільгоспподатку і у зв'язку з його невиконанням відібрала у нього «всю худобу, останній хліб до фунта, не залишили нічого для харчування сім`ї».
119Протокол № 3 засідання комісії по розгляду скарг від селян про незаконні дії Великоданилівської, Безлюдівської, Яковівської, Манченківської, Руськолозівської, Безруківської, Кулиничівської, Люботинської, Утківської сільрад щодо невірного доведення твердого завдання по хлібозаготівлі, продажу майна за несплату непосильних сільгоспподаків, відібрання худоби, розкуркулення.
120Доповідна записка керівництва Лозівського району до Харківського обкому КП(б)У щодо реального валового збору зернових культур з проханням відкоригувати план хлібозаготівлі по району на 2 тис. тонн.
Попередня сторінка 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 Наступна сторінка Наступні десять

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]