укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Свідчення. Документи

На час відкриття на сайті опубліковано 239 документів (понад 600 аркушів) Державного архіву Харківської області. Метою розробників проекту було, крім оприлюднення матеріалів, що безпосередньо висвітлюють тему голодомору, відтворити та передати атмосферу тієї епохи. Епохи зневіри, жаху і відчаю.
 
Оригінали документів державного архіву області відкриті для доступу і видаються згідно з Порядком користування документами Національного архівного фонду України.
 
На цей час виявлено і буде опубліковано близько 800 документів Державного архіву Харківської області.
 
Крім того розпочато  роботу з матеріалами Галузевого державного архіву Служби безпеки України  та фондових збірок музеїв Слобожанщини. Першим документом, опублікованим на сайті, став щоденник жителя с. Леб’яжого Печенізького (нині Чугуївського) району Харківської області Н.М. Білоуса, 1889 року народження, засудженого 28.11.1937р. спецколегією Харківського облсуду за ст. 54-10 ч. 1 КК УРСР на 6 років ув’язнення у виправно-трудових таборах, з обмеженням у правах на 2 роки (звільнений з табору в лютому 1947 року) та засланого за постановою особливої наради при МГБ СРСР від 13 квітня 1949 року на довічне поселення у м. Ігарка Красноярського краю. Н.М. Білоус повернувся із заслання 1954 року. Реабілітований президією Харківського обласного суду 12 липня 1958 року за відсутністю в його діях складу злочину. Помер 1972р. у с. Леб’яжому.
Ми сподіваємося також на допомогу інших установ та користувачів сайту.
Район
Тип документу
Термін з по

81Тези доповіді секції соцперебудови побуту Харківської міськради щодо боротьби з бездомністю та безпритульністю у м. Харкові у грудні 1931 – травні 1932 рр.
82Інформація завідувача 1-го єдиного диспансеру до Харківського міського відділу охорони здоров’я про медобслуговування будівельних робітників у бараках на території Дзержинського району.
83Лист завідувача Ново-Баварської лікарні та поліклініки щодо мережі бараків-гуртожитків для робітників-будівельників, що їх обслуговує лікарня.
84Відомості про стан сільського господарства Лозівського району. Зі звіту Лозівського райпарткому КП(б)У ХІ райпартконференції про роботу за період з травня 1931 р. до червня 1932 р.
85Заява селянина М.Д. Куценка до Черемушнянської сільради Валківського району з проханням повернути із майна, вилученого за несплату невідповідних прибуткові податків, хоча б хату (“куркуль з мене дуже скверний") з резолюцією: “Відмовити”.
86Витяг з протоколу засідання Черемушнянської сільради Валківського району з ухвалами оштрафувати, розпродати майно та віддати під суд селян-контрактантів і твердозавданців за невиконання плану хлібопоставок .
87Заява 83-річного селянина М.П. Вольвача до Черемушнянської сільради Валківського району з проханням повернути хоча б три пуди хліба, що був конфіскований за недовиконання другої норми хлібопоставок.
88Обговорення доповіді районної Контрольної комісії ( з протоколу 7-ої Чугуївської районної партконференції). У виступах делегатів зазначаються причини зриву плану хлібозаготівлі і весняної сівби по Чугуївському району.
89Заява розкуркуленого селянина Т.І. Семенова до Черемушнянської сільради Валківського району з проханням повернути садибу, засіяну польову землю й дозволити викопати до зими землянку, бо все майно і хата ліквідовані, з резолюцією: “Відмовити”.
90Заява інваліда Першої світової війни, жителя села Черкаська Лозова Г.І. Ткаченка до ВУЦВК зі скаргою на незаконну конфіскацію хати, насіння, розпродаж за безцінь майна в рахунок хлібозаготівель і проханням посприяти у поверненні хати, щоб його сім`я не голодувала.
91Заява 80-річного розкуркуленого жителя с. Безруки А.І. Безрука до Харківського облвиконкому з проханням перевірити його розорення: сільрада відібрала у нього хату і все злиденне майно без пояснення причин і пред'явлення податкових документів, сина вислали, а він разом із 6-ма членами його сім'ї вимушений поневірятися по чужих кутках і просити кусок хліба.
92Резолюція засідання бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У на доповідь фракції райвиконкому про хлібозаготівлю 1932 року
93Таємна постанова Харківського обкому КП(б)У щодо поліпшення постачання продуктами родин спецкурсантів і червоноармійців у Новосанжарському, Великобубнівському, Оржицькому та ін. районах.
94Таємна постанова Харківського обкому КП(б)У щодо виділення з недоторканного резерву 6 тонн борошна для постачання дитячих інтернатів м. Харкова.
95Протокол засідання бюро Зміївського райпарткому КП(б)У про план осінньої сівби, підготовку парів, незадовільний обробіток просапних культур у колгоспному секторі, хід збиральної кампанії та організацію комісії з перевірки на місцях правильності розкуркулення.
96Заява жителя Нескучненської сільради Липецького району Д.П. Щербака до міжрайонної прокуратури з проханням розглянути його справу про повернення худоби та майна, відібраного за несплату непосильних податків.
97Протокол засідання президії Черемушнянської сільради Валківського району про затвердження акта щодо позбавлення куркуля Й.М. Кобця права користуватися землею й врожаєм, а “самого віддати під суд” за саботаж.
98Рішення бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У «Про план хлібозаготівлі на 1932 рік», що передбачав «до неухильного виконання» заготівлю 19,5 тис. тонн хліба. З протоколу № 6
99Заява 70-річного жителя с. Велика Данилівка І.Ф. Тимошенка до Харківського обласного оргкомітету із селянських справ розібратися щодо правильності його розкуркулення (за соц.станом - середняк), поновити його у майнових правах і врятувати від голодної смерті на вулиці.
100Заява селянина М.М. Євдошенка до Черемушнянської сільради Валківського району з проханням повернути садибу та будинок, які були конфісковані за невиконання грошового податку, з резолюцією: “Відмовити”.
Попередня сторінка 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 Наступна сторінка Наступні десять

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]