укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Свідчення. Документи

На час відкриття на сайті опубліковано 239 документів (понад 600 аркушів) Державного архіву Харківської області. Метою розробників проекту було, крім оприлюднення матеріалів, що безпосередньо висвітлюють тему голодомору, відтворити та передати атмосферу тієї епохи. Епохи зневіри, жаху і відчаю.
 
Оригінали документів державного архіву області відкриті для доступу і видаються згідно з Порядком користування документами Національного архівного фонду України.
 
На цей час виявлено і буде опубліковано близько 800 документів Державного архіву Харківської області.
 
Крім того розпочато  роботу з матеріалами Галузевого державного архіву Служби безпеки України  та фондових збірок музеїв Слобожанщини. Першим документом, опублікованим на сайті, став щоденник жителя с. Леб’яжого Печенізького (нині Чугуївського) району Харківської області Н.М. Білоуса, 1889 року народження, засудженого 28.11.1937р. спецколегією Харківського облсуду за ст. 54-10 ч. 1 КК УРСР на 6 років ув’язнення у виправно-трудових таборах, з обмеженням у правах на 2 роки (звільнений з табору в лютому 1947 року) та засланого за постановою особливої наради при МГБ СРСР від 13 квітня 1949 року на довічне поселення у м. Ігарка Красноярського краю. Н.М. Білоус повернувся із заслання 1954 року. Реабілітований президією Харківського обласного суду 12 липня 1958 року за відсутністю в його діях складу злочину. Помер 1972р. у с. Леб’яжому.
Ми сподіваємося також на допомогу інших установ та користувачів сайту.
Район
Тип документу
Термін з по

61Протокол засідання правління колгоспу ім. Леніна Кобзарівської сільради Валківського району про виключення з колгоспу куркулів.
62Розпорядження Валківського райвиконкому головам сільрад щодо термінового виконання постанови ЦВК та РНК СРСР від 30 червня 1931 року про вербування селян на ударні будівництва.
63Розпорядження Валківського райпарткому КП(б)У, отримане Кобзарівською сільрадою, про термінове розповсюдження 250 облігацій районної насіннєвої позики серед колгоспників, бідняків і середняків та безоплатне вилучення насіння у "куркульсько-заможної верхівки села".
64Телефонограма Валківського райпарткому КП(б)У та Валківського райвиконкому уповноваженим райпарткому, секретарям партосередків та головам сільрад про скасування обмежень на перемелювання на млинах зерна, за виключенням ярої пшениці та усього засівматеріалу.
65Таємний витяг з протоколу № 6 засідання бюро Харківського обкому КП(б)У щодо організації, в порядку допомоги, дитячих ясел і садків у Оболонському районі, а також у тих районах, де є гостра нестача продовольчих ресурсів, та організації, в разі необхідності, громадського харчування для школярів і жінок, які мають грудних дітей.
66Телефонограма Валківського райпарткому КП(б)У та райвиконкому до всіх секретарів партосередків і голів сільрад щодо покладення на них персональної відповідальності за перемелювання на артільних млинах і вітряках будь-якого зерна під виглядом відходів, організацію контролю за пермелюванням відходів тільки на підставі довідок, підписаних секретарем парторганізації, головою сільради і уповноваженим райпарткому, та опечатування млинів і вітряків, крім 3-х днів на тиждень.
67Доповідна записка голови секції соцперебудови побуту до Президії Харківської міськради щодо проведення з 14 грудня 1931 р. по 20 березня 1932 р. кампанії з підбору в м. Харкові безпритульного і бездомного елемента та їх розподілу, з проханням видати розпорядження будівельним організаціям, до яких було направлено безпритульних, вжити негайних заходів з метою припинення їх повернення на вулиці.
68Циркуляр Валківського райпарткому КП(б)У секретарям парторганізацій та головам сільрад щодо виконання телеграми Харківського обкому КП(б)У про зняття обмежень у перевезенні окремими особами незначної кількості хліба, насіння, а також усунення загороджувальних загонів.
69Постанова бюро Харківського обкому КП(б)У про виконання плану експортозаготівель по Харківській області за I квартал 1932 року, з констатацією, що область виконала плани експорту по хутросировині на 36%, по бекону – на­­ 40%, по птиці – на 38%, по яйцю – на 0%, по маслу – на 27%, по лісу на – 93% та вимогою у декадний термін провести контрактацію здавання яєць та птиці, заборонити керівникам господарчих установ "знімати для внутрішнього ринку або для інших потреб продовольчі та товарові фонди, призначені для еспорту" та ін. Зберігається кілька варіантів постанови з виправленнями. Додаток до протоколу № 6.
70Рішення президії закритого засідання бюро заводського партійного комітету ХТЗ про перевірку до 6 квітня виданих робітникам заводу хлібних карток та мартівських хлібних талонів і перереєстрацію хлібних карток (протокол № 14).
71Постанова президії районної ради ХТЗ м. Харкова щодо порушень, допущених відповідальними працівниками ХТЗ при складанні списків на право отримання хлібних карток, з дорученням прокуратурі провести відповідне розслідування, та здійснення негайної перевірки і реєстрації виданих робітникам заводу хлібних карток та отриманих від них мартівських хлібних талонів по усіх хлібних розподільниках.
72Заява селянина-бідняка с. Лозова Олексіївського району М.Ф. Литвиненка до дільничного прокурора Лозівської дільниці з проханням повернути його родині єдину корову, забраної сільрадою в рахунок плану м’ясозаготівлі.
73Розпорядження земвідділу Валківського райвиконкому головам усіх сільрад та колгоспів району щодо проведення заходів з ліквідації випадків знищення худоби і забезпечення кількісного зростання її поголів’я.
74Телефонограма заступника завідувача відділу охорони здоров’я Харківської міськради Гартмана головному лікареві 7-ї робітничої поліклініки щодо негайної організації медико-санітарного обслуговування у ЦІПівських бараках: № 9 і додатковому.
75Заява члена артілі “Червона нива” В.К. Кириченка до Черемушнянської сільради Валківського району з проханням повернути забраний мішок муки, на документі резолюція: “Відмовити”.
76Протокол обстеження бригадою Червонозаводського райпарткому КП(б)У м. Харкова виконання промфінплану, продуктивності праці та якості випікання хліба на Харківському хлібзаводі № 2 (наводяться кількісні характеристики і види хліба).
77Заява селянина Г.М. Кобця до Черемушнянської комісії зі сприяння держпозиці Валківського району з проханням дозволити йому продати облігації на суму 150 крб. у зв’язку з надзвичайно тяжкими сімейними обставинами.
78Постанова бюро Жовтневого райпарткому КП(б)У м. Харкова про незадовільний стан роботи м’ясокомбінату (встановлено невиконання виробничого плану, погіршення якості продукції, невиконання плану підвищення продуктивності праці).
79Постанова бюро Жовтневого райпарткому КП(б)У м. Харкова про незадовільну підготовку ЗРК до посівкампанії у прикріплених до них радгоспах.
80Відомості про рух безпритульних в ізоляторі Харківської міськради на території ЦІПівських бараків за час з 15 по 26 квітня 1932 р.
Попередня сторінка 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 Наступна сторінка Наступні десять

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]