укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Свідчення. Документи

На час відкриття на сайті опубліковано 239 документів (понад 600 аркушів) Державного архіву Харківської області. Метою розробників проекту було, крім оприлюднення матеріалів, що безпосередньо висвітлюють тему голодомору, відтворити та передати атмосферу тієї епохи. Епохи зневіри, жаху і відчаю.
 
Оригінали документів державного архіву області відкриті для доступу і видаються згідно з Порядком користування документами Національного архівного фонду України.
 
На цей час виявлено і буде опубліковано близько 800 документів Державного архіву Харківської області.
 
Крім того розпочато  роботу з матеріалами Галузевого державного архіву Служби безпеки України  та фондових збірок музеїв Слобожанщини. Першим документом, опублікованим на сайті, став щоденник жителя с. Леб’яжого Печенізького (нині Чугуївського) району Харківської області Н.М. Білоуса, 1889 року народження, засудженого 28.11.1937р. спецколегією Харківського облсуду за ст. 54-10 ч. 1 КК УРСР на 6 років ув’язнення у виправно-трудових таборах, з обмеженням у правах на 2 роки (звільнений з табору в лютому 1947 року) та засланого за постановою особливої наради при МГБ СРСР від 13 квітня 1949 року на довічне поселення у м. Ігарка Красноярського краю. Н.М. Білоус повернувся із заслання 1954 року. Реабілітований президією Харківського обласного суду 12 липня 1958 року за відсутністю в його діях складу злочину. Помер 1972р. у с. Леб’яжому.
Ми сподіваємося також на допомогу інших установ та користувачів сайту.
Район
Тип документу
Термін з по

41План другого підбору на вулицях м. Харкова та вокзалі безпритульного та бездомного елемента і розміщення підібраних дорослих та підлітків у ЦІПівських бараках.
42Протокол № 4 позачергового засідання бюро Зміївського райпарткому КП(б)У про завершення хлібозаготівлі в районі до 16 січня шляхом штурмових днів та збільшення тиску на одноосібний сектор.
43Телефонограма № 11/2 Валківського райвиконкому про заборону колгоспам здавати насіннєві фонди в рахунок хлібозаготівлі.
44Заява селянина І.С. Вольвача до Черемушнянської сільради Валківського району з проханням повернути йому конфісковане буцімто за несплату хлібопоставок майно (“я хліб свій увесь здав державі”).
45Опис майна, конфіскованого у жителя с. Черемушна Валківського району П.Г. Євдошенка за невиконання плану хлібозаготівель.
46Розпорядчий лист Валківського райвиконкому до усіх сільрад району про особисту відповідальність голови сільради щодо посилення боротьби проти обсмалювання і ошпарювання шкір свинячих туш.
47Доповідна записка коменданта ізолятора для бездомних у ЦІПівських бараках голові секції соцперебудови побуту Харківської міськради щодо перевантаженості бараків, збігання бездомних з-під варти, з пропозицією вжити негайних заходів для поліпшення міліцейської охорони бараків.
48Рапорт завідувача єдиного диспансеру № 2 А. Мендельсона до секції соцперебудови побуту Харківської міськради про жахливий санітарний стан («цілковите епідеміологічне неблагополуччя») і відсутність опалення у 3-х бараках ізолятора для безпритульних та бездомних на території ЦІПівських бараків.
49Телефонограма Валківського райвиконкому головам сільрад та уповноваженим райзаготконтори щодо надання протягом двох днів відомостей про доведення твердих подвірних завдань куркульським та заможним господарствам з переліком обов’язкових видів заготівель, їх виконання за 1931 рік.
50Протокол № 21 розширеного пленуму Зміївського райпарткому КП(б)У та районної КК - РСІ за участі секретарів партосередків, голів сільрад та колгоспів про перебіг хлібозаготівлі та різних заготівель у районі, підготовку до весняної сівби.
51Інформація про репресивні заходи, застосовані до куркульсько-заможних господарств по Миколаївській сільраді Куп’янського району.
52Заява жителя хут. Манченкового Манченківської сільради Люботинського району Г.Т. Каплуна до ВУЦВК та прокурора УСРР щодо незаконного вилучення Манченківською сільрадою майна при перевиконанні ним податків, вжиття заходів до припинення подальшого продажу господарства та повернення корови.
53Протокол № 12 засідання бюро Зміївського райпарткому КП(б)У щодо виконання лютневого місячного плану заготівель, квартального фінплану, розгляду телеграми С. Косіора і В. Чубаря стосовно мобілізації та утворення насіннєвих фондів для весняної засівкампанії.
54Лист секції соцперебудови побуту Харківської міськради до секції постачання з проханням надати по нормі хліба для ізолятора безпритульних в ЦІПівських бараках на 570 осіб, враховуючи новий підбір, проведений на вулицях м. Харкова у ніч на 23 лютого 1932 р.
55Рішення розширеного засідання бюро Близнюківського райпарткому КП(б)У (протокол № 33) щодо незадовільного стану реалізації постанови бюро райпарткому від 16 лютого 1932 р. про підготовку до весняної сівби, зокрема мобілізації сільрадами насіннєвих фондів, ремонту тракторів і реманенту.
56Лист лікаря санітарного бюро 7-ї поліклініки Гарньє до Надзвичайної трійки по боротьбі з епідемією, секції соцперебудови побуту Харківської міськради, РСІ та міськсанстанції щодо нелюдських умов утримання безпритульних, підібраних на вулицях м. Харкова, у ізоляторі на території ЦІПівських бараків.
57Відомості про репресивні заходи, застосовані до куркульсько-заможних господарств по Загризовській сільраді Куп’янського району.
58Терміновий лист секції соцперебудови побуту Харківської міськради до коменданта ізолятора для безпритульних та бездомних В. О. Шахновідзе щодо проведення ліквідації ізолятору через припиненням з 10 березня 1932 р. усіх витрат по ЦІПівських бараках.
59Таємна постанова ІІІ-го Пленуму Ізюмського райпарткому КП(б)У про незадовільне виконання постанови ЦК ВКП(б) від 4 березня 1932 року стосовно строків готовності до весняної сівби і необхідність безумовного виконання партійних рішень "при безпощадній боротьбі так з правим опортунізмом, як і з лівими заскоками з клясовим ворогом - куркулями" для мобілізації насіннєвих і страхових фондів, ремонту техніки і т. ін.
60Лист голови секції соцперебудови побуту Харківської міськради Варфоломієвої до Президії міськради з пропозицією усіх бездомних, яких утримують у 3-х ЦІПівських бараках, передати разом з бараками тресту Надбудов для використання в роботах по місту.
Попередня сторінка 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 Наступна сторінка Наступні десять

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]