укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Свідчення. Документи

На час відкриття на сайті опубліковано 239 документів (понад 600 аркушів) Державного архіву Харківської області. Метою розробників проекту було, крім оприлюднення матеріалів, що безпосередньо висвітлюють тему голодомору, відтворити та передати атмосферу тієї епохи. Епохи зневіри, жаху і відчаю.
 
Оригінали документів державного архіву області відкриті для доступу і видаються згідно з Порядком користування документами Національного архівного фонду України.
 
На цей час виявлено і буде опубліковано близько 800 документів Державного архіву Харківської області.
 
Крім того розпочато  роботу з матеріалами Галузевого державного архіву Служби безпеки України  та фондових збірок музеїв Слобожанщини. Першим документом, опублікованим на сайті, став щоденник жителя с. Леб’яжого Печенізького (нині Чугуївського) району Харківської області Н.М. Білоуса, 1889 року народження, засудженого 28.11.1937р. спецколегією Харківського облсуду за ст. 54-10 ч. 1 КК УРСР на 6 років ув’язнення у виправно-трудових таборах, з обмеженням у правах на 2 роки (звільнений з табору в лютому 1947 року) та засланого за постановою особливої наради при МГБ СРСР від 13 квітня 1949 року на довічне поселення у м. Ігарка Красноярського краю. Н.М. Білоус повернувся із заслання 1954 року. Реабілітований президією Харківського обласного суду 12 липня 1958 року за відсутністю в його діях складу злочину. Помер 1972р. у с. Леб’яжому.
Ми сподіваємося також на допомогу інших установ та користувачів сайту.
Район
Тип документу
Термін з по

21Акт перевірки роботи СОЗу в с. Варварівка Вовчанського району Харківської округи, складений інспектором Харківського окрвиконкому про те, що в роботі правління СОЗу були допущені зловживання при розподілі майна розкуркулених по с. Варварівка на користь голови правління, серед селян панують антиколективістські настрої, стався масовий вихід селян із СОЗу, чоловіки почали пиячити, селяни вимагають хліба, мануфактури, чобіт.
22Обов’язкова постанова № 7 Золочівського райвиконкому, направлена до усіх сільрад та колгоспів, про категоричну заборону забивати продуктивну худобу і весь без винятку молодняк, а стару, хвору та з видимими пошкодженнями – поза бойнями і без офіційного дозволу органів ветсаннагляду та сільрад, а також здавати м’ясо будь-яким заготівельникам, крім «Украм’яса», споживкооперації та Молочарспілки і встановлення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення цієї постанови.  
23Протокол засідання президії Липецької сільради з рішенням про позбавлення виборчих прав М.С. Піддубного, оштрафування його на 3400 крб., опис майна та його розпродаж за невиконання м’ясозаготівлі.  
24Постанова Першого організаційного пленуму сільськогосподарської секції Харківської міської ради ХІІІ скликання про створення великого сільськогосподарського кооперативного комбінату та виконання завдань 2-ї більшовицької весняної сільгоспкампанії.
25Рішення президії Великобурлуцького райвиконкому «Про стан комуни ім. Петровського» щодо безкоштовної передачі комуні 10 куркульських «дворів – будівель» та ділянки лісу 500 дубів. З протоколу № 4).
26Рішення президії Великобурлуцького райвиконкому «Про стан Вільхуватської сільради» щодо заміни керівництва сільради та КНС за незадовільне виконання постанов Уряду про наступ на куркуля, а також утворення двох бригад по 5 колгоспників з інших сіл для проведення колективізації в селах Вільхуватської сільради. З протоколу № 4.  
27Пропозиції комісії з перевірки роботи Ленінської сільської ради, надані Куп’янському райвиконкому, щодо вжиття термінових заходів з метою «спрямування села на соціалістичний шлях»: зняти з роботи голів сільради, КНС і СОЗів, доручити прокурору провести над ними показовий процес, упорядкувати оподаткування селян, запровадити винагороду особам, які викриють приховане куркулями майно, виключити куркулів з СОЗу, розпродати їхнє майно, а будівлі передати СОЗам, об’єднати обидва СОЗи в один, провести землевпорядження по індивідуальному сектору, а з земель, що вивільняться після землевпорядження, утворити фонд радгоспів, припинивши будь-який наділ землі селянам.  
28Заходи з ліквідації дитячої безпритульності, затверджені президією секції народної освіти Харківської міськради.
29Інформаційне зведення № 44 Харківської міської ради "Про культурно-побутове обслуговування робітників радгоспів Харківської приміської смуги та господарювання в радгоспах", що не підлягало оголошенню.
30Інформаційне зведення № 44 інформсектора Харківської міськради «Про культурно-побутове обслуговування робітників радгоспів Харківської приміської смуги та господарювання в радгоспах», що не підлягало оголошенню, складене за результатами обстеження 9-ти радгоспів (станом на 15.09.1931р. план збирання врожаю, в тому числі картоплі, помідорів, огірків, було виконано на 50 %, відсутній догляд за кіньми, іншою худобою, для них немає приміщень, бракує кормів, надої корів зменшилися на 50 %, бракує робочої сили, зарплата робітникам не виплачується по 1,5 і більше місяців, панує знеосібка, безгосподарність, антисанітарія у гуртожитках та їдальнях і т. ін.).  
31Протокол наради при секції соцперебудови побуту Харківської міськради щодо підбору на вулицях м. Харкова та влаштування на роботу безпритульних підлітків та дорослих.
32Заява жителя с. Коротич Харківської приміської смуги П.С. Тимченка-першого, середняка, не позбавленого права голосу, на ім’я Й. Сталіна зі скаргою на дії сільради, яка, попри те, що він і всі члени його сім’ї є інвалідами, а син – червоноармієць, довела до двору тверде завдання і за невиконання його у повному обсязі відібрала хату та все майно, через що сім’ї загрожує голодна і холодна смерть на вулиці («існую як живий труп…У сільраді засіли люди без розуму і ріжуть живе тіло селянина»).
33Звіт правління Колгоспспілки про колективізацію в селах Харківської приміської смуги у 1931 році, надісланий оргвідділу Харківського міськвиконкому.
34Акт обслідування артілі ім.1-го Травня Лизогубівської сільради, складений комісією Харківського міськвиконкому.
35Протокол № 18 розширеного пленуму Лизогубівської сільради Харківської міськради про хід колективізації, план м’ясозаготівлі на 1932 рік та ін.
36Директивний лист земельного відділу Харківської міськради до всіх голів сільрад, директорів радгоспів, Дергачівської та Харківської МТС, Колгоспспілки про підготовку до весняної сільгоспкампанії в умовах 1932 року та заходи боротьби проти «хижацького знищення коней та знеособлення по догляду робочих коней».
37Рішення Надзвичайної трійки по боротьбі з епідемією доручити секції соцперебудови побуту Харківської міськради збільшити щоденний підбір безпритульних, довівши їх кількість до 5 січня 1932 р. – до 100, а до 10 січня – до 250 осіб. Витяг з протоколу № 3.
38Заява О.Ф. Мізенової до Кобзарівської сільради Валківського району про її добровільний розрив родинних стосунків з батьками.
39Об’ява про розклад роботи млина № 1 у м. Валках після закриття та опечатування в районі усіх дрібних млинів, крім млинів Валківської райконтори.
40Протокол № 1 та постанова засідання бюро Богодухівського райпарткому КП(б)У про виконання в районі планів хлібозаготівлі та мірчука на 1931 рік.
Попередня сторінка 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна сторінка Наступні десять

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]