укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Свідчення. Документи

На час відкриття на сайті опубліковано 239 документів (понад 600 аркушів) Державного архіву Харківської області. Метою розробників проекту було, крім оприлюднення матеріалів, що безпосередньо висвітлюють тему голодомору, відтворити та передати атмосферу тієї епохи. Епохи зневіри, жаху і відчаю.
 
Оригінали документів державного архіву області відкриті для доступу і видаються згідно з Порядком користування документами Національного архівного фонду України.
 
На цей час виявлено і буде опубліковано близько 800 документів Державного архіву Харківської області.
 
Крім того розпочато  роботу з матеріалами Галузевого державного архіву Служби безпеки України  та фондових збірок музеїв Слобожанщини. Першим документом, опублікованим на сайті, став щоденник жителя с. Леб’яжого Печенізького (нині Чугуївського) району Харківської області Н.М. Білоуса, 1889 року народження, засудженого 28.11.1937р. спецколегією Харківського облсуду за ст. 54-10 ч. 1 КК УРСР на 6 років ув’язнення у виправно-трудових таборах, з обмеженням у правах на 2 роки (звільнений з табору в лютому 1947 року) та засланого за постановою особливої наради при МГБ СРСР від 13 квітня 1949 року на довічне поселення у м. Ігарка Красноярського краю. Н.М. Білоус повернувся із заслання 1954 року. Реабілітований президією Харківського обласного суду 12 липня 1958 року за відсутністю в його діях складу злочину. Помер 1972р. у с. Леб’яжому.
Ми сподіваємося також на допомогу інших установ та користувачів сайту.
Район
Тип документу
Термін з по

201Постанова Харківського обкому КП(б)У "Про посилення боротьби зі спекуляцією хлібом" у зв'язку з розповсюдженням продажу на міських ринках печеного хліба та зерна під виглядом корму для птиці і неефективністю заходів з боку органів ГПУ та міліції.
202Постанова об’єднаного засідання бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У та районної контрольної комісії «Про стан хлібозаготівель» щодо заходів з подолання зниження темпів хлібозаготівель, у тому числі проведення показових судів
203Постанова об’єднаного засідання бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У та районної контрольної комісії «Про зловживання в Лошаківській сільраді» із зазначенням фактів крадіжок керівниками сільради, колгоспу та уповноваженим райпарткому КП(б)У заготовлених у рахунок хлібозаготівель продуктів
204Розпорядчий лист Валківського райвиконкому до голів сільрад щодо невиконання ними розпорядження облвиконкому про накладання на господарства, що "злісно ухиляються від хлібозаготівель", штрафів картоплею у розмірі одно- чи дворічного плану по картоплі і негайного подання відповідних ухвал до райвиконкому.
205Рішення секретаріату Харківського обкому КП(б)У «Про занесення на чорну дошку сіл Лютеньки Гадяцького району та Кам’яний Потік Кременчуцького району, як сіл, що злісно саботують хлібозаготівлі», прийняте шляхом опиту членів секретаріату. Додаток до протоколу від 17 грудня 1932 року № 9.
206Рішення секретаріату Харківського обкому КП(б)У «Про бурякові райони, колгоспи, що не виконали плану по бурякозаготівлі», ухвалене шляхом опиту членів секретаріату. Додаток до протоколу від 17 грудня 1932 року № 9.
207Інструктивний лист Валківського райвиконкому до голів сільрад про порядок виконання постанови Раднаркому від 20.11.1932р. щодо накладення на одноосібні господарства за невиконання планів хлібозаготівель натуральних штрафів картоплею.
208Лист Валківського райвиконкому до голів сільрад із вказівкою застосовувати при проведенні хлібозаготівель, поруч з репресіями, заходи морального впливу – вивішування списків тих одноосібників, хто виконав плани, на червону дошку, а також залучати останніх до складу хлібозаготівельних бригад.
209Лист Валківського райвиконкому до Черемушнянської сільради про встановлення для одноосібників та колгоспників нових норм здачі худоби в рахунок 15-місячного плану м’ясозаготівлі і остаточного загального плану по сільраді та про застосування до нездавачів м’яса репресивних заходів (конфіскація, суд, штрафи).
210Акт опису майна селянина С.П. Явдошенка, складений бригадою Черемушнянської сільради Валківського району за невиконання планів хлібо- та м'ясозаготівлі та грошового збору.
211Рішення секретаріату Харківського обкому КП(б)У «Про занесення колгоспів на чорну дошку», прийняте шляхом опиту членів секретаріату, з констатацією, що попри вказівки політбюро ЦК від 18 і 29 листопада 1932 року та відповідні рішення обкому про заходи боротьби з куркульським впливом у колгоспах, спрямовані на забезпечення посилення хлібозаготівель шляхом застосування репресій до саботажників, ряд районів порушує директиви ЦК і обкому КП(б)У, з вимогою до райпарткомів в обов’язковому порядку подавати до обкому на затвердження свої пропозиції щодо занесення колгоспів на «чорну дошку» та взяти під виключний нагляд ті колгоспи, що вже занесені, аби до них були застосовані всі репресії, передбачені ЦК КП(б)У. Додаток до протоколу від 17 грудня 1932 року № 9.
212Акт, складений комісією сприяння хлібозаготівлі спільно з бригадою Черемушнянської сільради Валківського району, щодо невиконання селянином К.Г. Кобцем планів хлібо-, картопле-, м'ясозаготівель та грошового податку, з резолюцією оштрафувати в розмірі річного плану картоплезаготівлі та 15-місячного плану м'ясозаготівлі.
213Протокол засідання виїзної парттрійки Золочівської районної КК КП(б)У Харківської області в с. Івашки про незадовільну роботу партосередків Конгресівської цукроварні, гуральні та артілі "Червоний хлібороб" з виконання плану хлібозаготівлі по сільраді (24% виконання плану по одноосібному сектору і 32% - по "глитаях").
214Постанова президії Валківського райвиконкому “Про перебіг хлібозаготівель” щодо незадовільних підсумків виконання річного плану хлібозаготівель (план по району виконано на 55 %, по одноосібному сектору - на 20,7%) з попередженням голів сільрад та колгоспів, уповноважених райвиконкому про, у разі невиконання плану до 25 грудня, зняття з роботи, притягнення до кримінальної відповідальності як агентів класового ворога та ширше застосуваня репресивних заходів проти осіб, які саботують хлібозаготівлю.
215Постанова президії Валківського райвиконкому "Про стан м’ясозаготівель" щодо заходів з виконання квартального плану в районі, зокрема, заборони будь-якої торгівлі м'ясом та худобою, розгляду судово-слідчих справ, пов'язаних з м'ясозаготівлями, на рівні з хлібозаготівлями.
216Постанова бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У «Про хлібозаготівлі», що передбачала покарання низових партійних керівників і голів сільрад за бездіяльність у хлібозаготівлях (щоденно план по колгоспах виконується на 10 – 12 %, по одноосібному сектору хлібозаготівлі припинено зовсім)
217Розпорядчий лист Валківського райвиконкому до всіх сільрад стосовно несвоєчасного виконання своїх ухвал щодо накладення штрафів та адмінвиселень злісних нездавачів хліба, з вимогою проводити розпродаж майна на наступний день після одержання затверджених райвиконкомом відповідних матеріалів та недопустимість затягування з поданням до райвиконкому ухвал про репресивні заходи проти куркулів.
218Постанова бюро Харківського обкому КП(б)У «Про репресії щодо комуністів-зрадників та куркульських елементів у партії», ухвалена шляхом опиту членів бюро, в якій зазначено, що останнім часом виявлено факти розвалу колгоспів, саботажу хлібозаготівель не тільки з боку рядових комуністів, а й відповідальних керівних працівників, серед яких – Мишарокий (Балаклія), Довженко (Сахновщина), у зв’язку з чим секретарям райпарткомів надавався дозвіл забезпечувати негайний арешт таких осіб з наступним повідомленням обкому. Додаток до протоколу від 22 грудня 1932 року № 13.
219Витяг з протоколу № 42 засідання президії Валківського райвиконкому про затвердження рішення Черемушнянської сільради щодо накладення штрафів на селян-контрактантів К.Г. Кобця, А.М. Кобця, А.Г. Гончарова, С.П. Євдошенка, Н.З Куценка за невиконання плану хлібозаготівлі та селянина І.С. Вольвача за спекуляцію хлібом і притягнення його до судової відповідальності.
220Рішення секретаріату Харківського обкому КП(б)У «Про заходи щодо посилення хлібозаготівель по таких ганебно відстающих районах: Бригадирівському, Н. Санжарівському, Н. Георгієвському, Онопрієвському, Кишенківському, Кобеляцькому», прийняте шляхом опиту членів секретаріату, доручити бригаді «обласних робітників організувати хлібозаготівлі та зломити куркульський саботаж…на місці позбавляти колгоспи, які зривають виконання плану хлібозаготівель, знижки по буряку». З протоколу від 17 грудня 1932 року № 9.
Попередні десять Попередня сторінка 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна сторінка Наступні десять

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]