укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Свідчення. Документи

На час відкриття на сайті опубліковано 239 документів (понад 600 аркушів) Державного архіву Харківської області. Метою розробників проекту було, крім оприлюднення матеріалів, що безпосередньо висвітлюють тему голодомору, відтворити та передати атмосферу тієї епохи. Епохи зневіри, жаху і відчаю.
 
Оригінали документів державного архіву області відкриті для доступу і видаються згідно з Порядком користування документами Національного архівного фонду України.
 
На цей час виявлено і буде опубліковано близько 800 документів Державного архіву Харківської області.
 
Крім того розпочато  роботу з матеріалами Галузевого державного архіву Служби безпеки України  та фондових збірок музеїв Слобожанщини. Першим документом, опублікованим на сайті, став щоденник жителя с. Леб’яжого Печенізького (нині Чугуївського) району Харківської області Н.М. Білоуса, 1889 року народження, засудженого 28.11.1937р. спецколегією Харківського облсуду за ст. 54-10 ч. 1 КК УРСР на 6 років ув’язнення у виправно-трудових таборах, з обмеженням у правах на 2 роки (звільнений з табору в лютому 1947 року) та засланого за постановою особливої наради при МГБ СРСР від 13 квітня 1949 року на довічне поселення у м. Ігарка Красноярського краю. Н.М. Білоус повернувся із заслання 1954 року. Реабілітований президією Харківського обласного суду 12 липня 1958 року за відсутністю в його діях складу злочину. Помер 1972р. у с. Леб’яжому.
Ми сподіваємося також на допомогу інших установ та користувачів сайту.
Район
Тип документу
Термін з по

181Розпорядчий лист Валківського райвиконкому головам сільрад про необхідність застосування репресивних заходів до “злісних” нездавачів: хліба та інших податків.
182Постанова Харківського обкому КП(б)У про видачу Облпостачем борошна за рахунок резерву: Лебединському району Харківської області – 10 т, м. Суми – 4 т, Облагролісу – 2 т, паперовим фабрикам – 2 т.
183Доповідна записка голови оргбюро Харківської обласної контрольної комісії КП(б)У до секретаря обкому КП(б)У щодо накопичення в КК численних матеріалів про перекручування лінії партії, свавілля, зловживання і порушення законності з боку низки керівників районів області під час проведення сільгоспкампаній та хлібозаготівель.
184Рішення бюро Харківського обкому КП(б)У, ухвалене шляхом опиту членів бюро, по заяві Зіньківського райпарткому КП(б)У про зниження плану хлібозаготівель з урахуванням тваринницьких ферм у районі, з оцінкою заяви як відображення куркульського впливу на парторганізацію та попередженням секретаря райпарткому Біловола та уповноваженого обкому Савицького про вжиття до них найсуворіших заходів, у разі якщо не буде ліквідовано ганебне відставання району в хлібозаготівлях. З протоколу від 22 грудня 1932 року № 13.
185Постанова бюро Харківського обкому КП(б)У «Про план постачання борошном Харківській області на грудень місяць 1932 року», затверджена шляхом опиту членів бюро, з інформацією про зниження в грудні обсягів постачання борошна, порівняно з листопадом, на 10,8 %, та вимогою до всіх райпарткомів запровадити економію, знявши з постачання утриманців, робітників та службовців, які живуть на селі. Додаток до протоколу від 22 грудня 1932 року № 13.
186Доповідні записки до Дзержинського райпарткому КП(б)У секретаря партійного осередку та керівника бригади хлібозаготовлювачів тресту «Вуглезбут» про вжиті заходи з організації вивозу хліба з підшефного колгоспу «Червона Зірка» в с. Борщова Липецького району (за 8 діб план виконання хлібозаготівлі виріс з 63 до 95 %) і проханням переглянути у зв'язку з цим рішення райпарткому щодо опортуністичного ставлення партосередку до роботі на селі. З матеріалів Дзержинської районної контрольної комісії КП(б)У м. Харкова.
187Рішення секретаріату Харківського обкому КП(б)У «Про перекручення постанови ЦК і ЦКК КП(б)У від 18 листопада, припущене від редакції Полтавської і Червоноградської газет», прийняте шляхом опиту членів секретаріату, про оголошення доган їхнім редакторам за помилку, допущену при наборі тексту постанови (замість «двічі зниженого плану хлібозаготівель» надрукували «вдвоє знижений»). З таємного протоколу № 8).
188Постанова бюро Дзержинського райпарткому КП(б)У м. Харкова про відведення земельних ділянок під городи підприємствам і організаціям та стан підготовки до весняної посівної кампанії.
189Лист Валківського райвиконкому до голів сільрад та уповноважених райвиконкому про безумовне виконання до 15 грудня річного плану хлібозаготівлі по куркульському сектору: "до куркульських господарств спрямувати всі репресивні заходи, штрафи, продаж майна, висилка, відбор землі, безспірне стягнення хліба, щоб примусити їх хліб Державі здати".
190Рішення секретаріату Харківського обкому КП(б)У про затвердження плану хлібозаготівлі по районах на грудень, надання дозволу одноосібникам із 5 районів області, що виконали річний план хлібозаготівель, перемелювати до 1 пуда зерна на їдця на місяць, завершення протягом 3-х днів розслідування справ про теракти в Богодухівському районі і посилення превентивних репресій проти куркулів та антирадянських елементів в інших районах, направлення комісії та виїзної сесії облсуду до Валківського району "для організації зламу, що забезпечило б вивершення виконання річного плану хлібозаготівель" (із протоколу № 8).
191Додаток до протоколу № 8 засідання секретаріату Харківського обкому КП(б)У "Про стан хлібозаготівель по Великобурлуцькому району" з вимогою до нового керівництва району "мобілізувати всю парторганізацію, комсомол і колгоспний актив на нещадну боротьбу з куркулем…та його розкладницьким впливом".
192Рішення секретаріату Харківського обкому КП(б)У «Про грубі політичні помилки в передовій Н. Водолазької газети», вміщеній в номері за 25 листопада 1932 року, в якій наголошувалося на неправильних діях у проведенні хлібозаготівлі: «основна маса хлібу, яка поступає до зсиппункту це хліб усуспільненого сектору…Утворюється великий розрив у хлібному балансі колгоспних та одноосібних господарств», та оголошення суворої догани з попередженням і зняттям з роботи редактора Нововодолазької районної газети «Колгоспник» Ігнатенка. З таємного протоколу № 8).
193Постанова секретаріату Харківського обкому КП(б)У «Про роботу з колгоспним активом» щодо виконання однойменної постанови ЦК КП(б)У від 18 листопада 1932 року з вимогою «добитися від колгоспного активу…активної підтримки й ухвали всіх репресивних заходів, що вживає партія й радвлада проти куркуля, злісних саботажників перероджених-розкладених комуністів», в той же час не допускати «закінченого організаційного оформлення активу». З таємного протоколу № 8).
194Рішення секретаріату Харківського обкому КП(б)У про розгляд повідомлень комісій, що перевіряли хід хлібозаготівель у Великобурлуцькому та Кишенківському районах, вивіз зерна з глибинних пунктів та ін. З таємного протоколу № 8.
195Постанова бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У «Про підсумки виконання листопадового плану» щодо виконання районом річного плану хлібозаготівель на 61,6 %, з рішенням зобов’язати секретарів партосередків та уповноважених райпарткому під загрозою виключення з партії забезпечити виконання річного плану до 20 грудня в цілому по району, а «твердозавданцями» – у найближчі 2 дні, а також забезпечити здачу в рахунок хлібозаготівлі всієї яровизованої пшениці, включно із посівним матеріалом
196Протокол № 28 засідання бюро Великобурлуцького райпарткому КП(б)У з рішенням про виведення Хорешка (секретар райпарткому, заарештований ДПУ– ред.) зі складу пленуму й бюро райпарткому та затвердження секретарем Гольдштейна, рекомендованого Харківським обкомом КП(б)У
197Постанова бюро Харківського обкому КП(б)У «Про реалізацію директиви ЦК КП(б)У від 6 грудня про підвищення темпів хлібозаготівель по Харківській області мінімум у 1,5 рази», ухвалена шляхом опиту членів бюро. Додаток до протоколу від 22 грудня 1932 року № 13.
198Протокол президії Валківського райвиконкому № 37 про розгляд постанов Гонтів-Ярської, Рубанівської, Покровської та Шелестівської сільрад щодо виселення за межі району та області одноосібників, які не виконали планів хлібозаготівлі.
199Розпорядчий лист Валківського райвиконкому головам сільрад протягом 24-х годин подати матеріали на виселення за межі села, району "злосних куркулів та інших шкідницьких елементів, що ведуть антирадянську роботу проти хлібозаготівлі".
200Постанова бюро Харківського обкому КП(б)У «Про хід виконання плану м’ясозаготівель 4-го кварталу 1932 року» щодо незадовільного переведення м’ясозаготівель (план виконано по колгоспниках на 38,85 %, по індивідуальних господарствах – на 17 %), заборони торгівлі худобою та м’ясом і встановлення кінцевого терміну виконання плану до 25 грудня 1932 року за нормами, визначеними постановою РНК від 3 грудня, застосування судових репресій згідно з інструкціями РНК СРСР від 11 та 20 листопада, з вимогою до ГПУ, прокуратури та облсуду негайно заслуховувати справи про спекуляцію м’ясом. Додаток до протоколу від 22 грудня 1932 року № 13.  
Попередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 Наступна сторінка Наступні десять

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]