Документально-публицистичний фільм «Закляття безпам’ятства. Голодомор 1932-33 рр. на Луганщині» розповідає про голодні роки, пережиті жителями Луганщини, північні райони якої під час Голодомору входили до складу Харківської області. Творці фільму зібрали разом спогади очевидців тих страшних років.
Продюсером фильма виступила голова Асоціациії дослідників Голодомору в Луганській області, викладач Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Ірина Магрицька, автор сценарию та режисер – журналіст Олександр Крамаренко, оператор – Олексій Мовсесян.
Виставка підготовлена у рамках програми «Уроки історії» Міжнародного благодійного фонду «Україна – 3000». Куратор – кандидат історичних наук Олеся Стасюк.
Дизайн – Тетяна Журавська, Олена Ващевська.
Музика – «Панахида» композитора К.Г. Стеценка у виконанні Українського православного літургійного хору. Диригент Нестор Олійник (м. Торонто, Канада)
Автор: Є. Станкович
Виконання: Заслужений симфонічний оркестр Державної телерадіокомпанії України
Диск виготовлено Українським інститутом національної пам’яті
Автор: К. Стеценко
Виконання: Камерний хор «Київ» під керуванням М. Гобдича
Запис надано Українському інститутові національної пам’яті А. Вітер.
Документальний фільм «Жорна».
Виробництво агентства «МедіаПорт». Харків 2008 рік.
Автор сценарію та режисер Ганна Гін
Режисер монтажу Макс. Головачов
Оператор-постановник Ігор Лукашов
Тривалість - 78 ' 19 ''
Версія для перегляду на сайті (FLV) - 152 МБ
Фільм присвячено подіям 1932 – 1933 років у Харківській області.
ЖОРНА – це спогади людей, які пережили Голод. У фільмі немає коментарів, висновків або суджень. У фільмі немає будь-яких пояснень, немає закадрового тексту (крім голосу, що читає документи). Автори впевнені – мислячий глядач здатен зробити висновки самотужки.
Документально-публіцистичний фільм «Українська ніч 33-го» (телефільм, I – IV)
Виробництво Укртелефільм
Автори сценарію В. Георгієнко, Л. Мужук
Режисер В. Георгієнко
Роки випуску 1993 – 1998
Тривалість - 53 ' 58 ''
Версія для перегляду на сайті (FLV) - 105 МБ
Фільм про відповідальність керівництва партії і уряду СРСР та УСРР за штучний Голодомор 1932 – 1933 років в Україні. В основу фільму покладені кіно та фотодокументи ЦДКФФА України та ЦДАКФД Росії, зняті у 1930 – 1934 роках у Москві і Харкові. Вперше в кінодокументалістиці представлені свідоцтва про спробу членів українського політбюро добитися зменшення планів хлібозаготівлі, змінити строки їх виконання, звернення за продовольчою допомогою. Проте, поступившись методичному і жорстокому тиску Сталіна, а також рятуючи своє політичне і фізичне існування, керівництво республіки стало слухняним знаряддям в руках «вождя народів» і фактично прирекло селянство на вимирання від нищівного голоду.
У фільмі також використано фрагменти з художнього фільму О. Довженка «Земля» та спогади свідків Голодомору, жителів села Яреськи Шишацького району Полтавської області, яке на час Голодомору 1932 – 1933 років входило до складу Харківської області, зняті у 1994 році.
Відеоролик з фільмів I – III: Центральний державний кінофотофоноархів ім. Г.С. Пшеничного, 12172 – 12176.
Кінофільм "Під знаком біди". Київнаукфільм, 1990. Режисер К. Крайній, автор сценарію Ю. Черниченко.
Тривалість -19 ' 43 ''
Версія для перегляду на сайті (FLV) - 28 МБ
Версія для завантаження (MPEG4) - 101 МБ
Фільм присвячено пам’яті трагічних подій 1932 - 1933 років - голодомору у чорноземних регіонах України і Північного Кавказу. У фільмі широко використана стара кінохроніка, інтерв’ю людей, які пережили ті часи, а також фольклорний пісенний матеріал України, Кубані та Ставропольського краю. Центральний державний кінофотофоноархів імені Г.С. Пшеничного. 11153, I - V.
Радіовистава за поемою Ніни Виноградської «Голодомор»
У поемі «Голодомор» відтворені страшні події геноциду українського народу зі слів матері авторки – Марії Єгорівни Манько, свідка Голодомору. Строфи поетичного твору ілюстровані архівними документами партійних і радянських органів 1932 – 1933 років.
Виконавці: заслужені артисти України Євген Плаксін і Олександр Ґава, авторка поеми, заслужений діяч мистецтв України Ніна Виноградська.