укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

У зв’язку з посвяченням 7 листопада 2015 р. в столиці Сполучених Штатів Америки (США), Вашинґтоні, округ Колумбія, Меморіалу жертвам Голодомору-геноциду 1932-33 рр., Світовий Конґрес Українців (СКУ) відновлює свій заклик – визнати Голодомор геноцидом українського народу – до Організації Об’єднаних Націй та урядів країн світу, які ще цього не зробили, – повідомляє Український погляд.  

У цей історичний день у столиці США зберуться тисячі людей, щоб разом вшанувати жертви Голодомору і тих, хто вижив, та закликати міжнародну спільноту не дозволити повторення подібного трагічного уроку історії.
 
У 1933 р., намагаючись змусити український народ замовкнути і придушити його прагнення до незалежності, тоталітарний сталінський режим прирік мільйони українців на голодну смерть. “Найголовніше тепер Україна […] Якщо ми тепер не візьмемось за виправлення ситуації в Україні, Україну можемо втратити […],” – написав Йосип Сталін у 1932-му році до Секретаря Комуністичної партії Лазаря Кагановича.
 
У 2015 р., через 82 роки після цього, український народ змушений протистояти російській агресії, яка знову загрожує його прагненням гідно жити в Україні як незалежній, суверенній, демократичній європейській державі.
 
“Світовий Конґрес Українців закликає міжнародне співтовариство поширювати історію про український Голодомор та приєднатися до заклику – визнати український Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу – до Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй та урядів країн світу, які ще цього не зробили,” – заявив Генеральний секретар та Голова Міжнародного координаційного комітету СКУ в справі Голодомору Стефан Романів.
 
Детальніше про заходи, пов’язані з посвяченням у Вашинґтоні, округ Колумбія, Меморіалу жертвам Голодомору, які організовує Крайовий комітет США з визнання Голодомору 1932-33 рр., можна довідатися за наступним лінком: http://ukrainegenocide.com/ .

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2021
[email protected]