укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

Українці Франції приєдналися до загальнонаціонального дня пам’яті жертв Голодоморів і вшановують їхню пам’ять запаленням свічок у католицькому храмі «Сакре Кьор» у Парижі, участю у поминальних літургіях, покладанні квітів до пам’ятної дошки геноциду українців в Сенлісі й біля Тріумфальної арки та мовчазною ходою до собору Паризької Богоматері. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Пам’ятні заходи, у яких беруть участь представники духовенства, української діаспори, дипломати, громадські та політичні діячі, митці, розпочалися напередодні.

«Ми не забудемо ніколи тих, хто ціною самопожертви та власного життя боровся і творив українську державність, хто сьогодні захищає її суверенність та соборність. Україна є невід’ємною частиною загальноєвропейської культури, а наш народ, поєднаний зі світовою цивілізованою спільнотою, зможе відстояти свою свободу і незалежність. Нехай Господь береже усіх нас та Україну», - зачитав звернення Президента Порошенка до української громади у Парижі Надзвичайний та Повноважний посол України у Французькій Республіці Олег Шамшур.

З пам’ятними промовами в Українській церкві Бориса та Гліба в Сенлісі також виступили Надзвичайний і Повноважний посол України у Ватикані та при Суверенному військовому Мальтійському Ордені Іжевська Тетяна, єпарх для українців Франції, Швейцарії та Бенілюксу Владика Борис, єпископ католицької церкви Франції Бенедикт, інші релігійні діячі, лідери закордонного українства Франції.

У рамках заходів за підтримки Культурного центру Анни Ярославни міста Сенліс після літургії пам’яті за жертвами Голодоморів та загиблими українцями пройшла благодійна виставка робіт фотографа Юрія Біляка «Майдан».

Учасники пам’ятних заходів взяли також участь у церемонії покладання квітів до пам'ятника Королеві Анні Київській та Меморіалу жертвам Голодомору 1932-33 рр. в місті Сенліс.

Увечері суботи українська громада Парижа традиційно запалила свічки у католицькому храмі «Сакре Кьор» в Парижі.

У неділю її представники разом з дипломатами, французькими політиками, громадськими діячами опівдні за Києвом візьмуть участь у церемонії покладання квітів біля Тріумфальної Арки. По обіді українці пройдуть мовчазною ходою від церкви святого Володимира на бульварі Сен Жермен у Парижі  до Собору Паризької Богоматері, де згодом пройде поминальна літургія.


 

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2022
[email protected]