укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

 

Вчора Харківська організація Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. В. Стуса спільно з Харківською міською організацією ПП «Наша Україна», ХОГО «Молодіжна правозахисна група - Харків» та редакцією інтернет-порталу «Голодомор 1932 – 1933рр. Харківська область» провели біля виходу зі станції метро «Університет» акцію до Дня пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Увазі харків’ян була запропонована книжкова виставка з тематики політичних репресій, роздавалися інформаційні матеріали про кривавий слід комуністичного режиму на карті Харкова (понад 17 тисяч розстріляних) та листівки щодо місць таємних поховань жертв політичних репресій у Харкові.

На завершення учасники акції відвідали місця поховання жертв політичних репресій у Харкові – Парк Пам’яті (колишнє Єврейське кладовище), де тільки у період з 9 серпня 1937 по 11 березня 1938 року було таємно поховано майже 7 тисяч розстріляних, та Українсько-Польський Меморіал жертв тоталітаризму (6-й квартал Лісопарку) й поклали квіти.

За словами місцевих жителів, які приєдналися до учасників акції в Парку Пам’яті, та працівників Українсько-Польського Меморіалу, представників міської і обласної влади ані в цей день, ані напередодні там не було.

Нагадаємо, що День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Указ Президента України Віктора Ющенка №431/2007 від 21 травня 2007 року, яким було розведено у часі дні пам’яті жертв голодоморів і жертв політичних репресій, є чинним. Традиційно, в День пам'яті жертв політичних репресій вищі особи держави покладають квіти до національного меморіального заповідника «Биківнянські могили». Покладання квітів до пам'ятних знаків відбувається також по всій країні, відбуваються жалобні віче і церемонії. Натомість цього року замість голови держави і голови уряду церемонію вшанування пам’яті жертв політичних репресій на державному рівні очолили радник президента України Ганна Герман та міністр культури і туризму Михайло Кулиняк.
 
 
 
 
 
 

 

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2021
[email protected]