укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

 

Учасники траурного мітингу в Сімферополі з нагоди Дня депортації народів з Криму пропонують оголосити лідера комуністів України Петра Симоненка персоною нон грата.

Про це йдеться в резолюції мітингу, передає Главное з посиланням на сайт «Крым. Комментарии».

Учасники мітингу вважають, що поширення ідей сталінізму в будь-якій його формі несе в собі загрозу всьому співтовариству демократичних держав і закликають уряди усіх демократичних держав, Парламентську Асамблею Ради Європи, ОБСЄ, Парламент Європейського Союзу заборонити Петру Симоненкові в’їзд до країн вільного світу. Крім того, пропонується заборонити лідеру комуністів участь у роботі міжнародних організацій як члену парламенту України.

«Ми звертаємось до голів урядів держав світу, де законодавчо переслідується поширення ідей нацизму і сталінізму заборонити в’їзд на їхні території членам фракції комуністичної партії у Верховній Раді України. Заборонити Петру Симоненкові в’їзд до країн вільного світу», - йдеться у резолюції.

Кримські татари в своїй резолюції також вимагають від президента України Віктора Януковича, голови Верховної Ради України Володимира Литвина, прем’єр-міністра України Миколи Азарова, керівників МВС, СБУ, Генеральної прокуратури України висловити офіційну позицію у зв’язку із зазначеними заявами у парламенті України. У Резолюції йдеться, що реакція має бути в формі політичних заяв, а також у формі прийняття процесуальних рішень та дій – у відповідності з чинним законодавством України.

«У випадку відсутності відповідної реакції керівництва країни на зростаючу агресію з боку сталіністів, ми готові рішуче виступити консолідуючою силою для захисту честі й гідності кримсько-татарського народу, а також всього багатонаціонального народу України», - йдеться в резолюції.

Нагадаємо, 16 травня Симоненко з трибуни Верховної Ради України заявив, що «кримські татари в один день перейшли на бік Гітлера», і якби їх своєчасно не вивезли з території Криму, «ці злочини обов’язково призвели б до стану громадянської війни».
 

 

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2021
[email protected]